پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا


حتما اصطلاح پیکاپ ویزا را شنیده‌اید، فرآیند ارسال پاسپورت به سفارت کانادا در کشورهای مختلف و بازگرداندن آن به شخص متقاضی را پیکاپ ویزا می‌گویند. در این مطلب به سوالات رایج در مورد پیکاپ ویزای کانادا پاسخ خواهیم داد.

زمانی که شما اقدام به اخذ ویزای کانادا می‌کنید دو حالت بعد از اتمام مراحل درخواست ویزا وجود دارد:

 • موافقت با درخواست
 • رد درخواست

در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود برای دانستن علت این امر، پیگیری‌های لازم را انجام دهید و مجددا تلاش کنید. ولی در حالتی که با درخواست شما موافقت شود باید پاسپورت خود را به سفارت بفرستید تا برگه ویزا ضمیمه پاسپورت شود. به روند فرستادن و بازپس گیری پاسپورت و انجام کارهای مربوطه آن پیک آپ ویزا گفته می‌شود که توسط نماینده شما پیگیری و انجام می‌شود.

 

پیکاپ ویزای کانادا از کشورها و شهرهای مختلف:

 • پیکاپ ویزا سفارت کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)
 • پیکاپ ویزا سفارت کانادا از امارات متحده عربی (ابوظبی و دبی)
 • پیکاپ ویزا سفارت کانادا از ارمنستان (ایروان)

به طور معمول به دو دلیل پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا انجام می شود؛ یک اینکه در هفته چندین پرواز مختلف به این شهر وجود دارد و فرستادن پاسپورت ها راحت تر است و دلیل دوم و مهم اینکه سفارت کانادا در آنکارا با سرعت بیشتری عمل صدور ویزا برای پاسپورت شخص را انجام می دهد و آن را تحویل می‌دهد.

پیکاپ ویزای سفارت کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول):

پیکاپ فوری ویزای کانادا از ترکیه در شهرهای آنکارا و استانبول انجام می‌شود. غالبا پیکاپ ویزای کانادا از زمان تحویل به وادیان امر در سفارت کانادا در ترکیه شرکت VAC یا Visa Application Center سه تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد. گذرنامه‌ها با پروازهای هفتگی (یکشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها) توسط نماینده این شرکت به کشور ترکیه فرستاده می‌شود و پس از مهیا شدن ویزا، پاسپورت ویزا شده درخواست کننده با پروازهای هفته بعد به ایران فرستاده می‌شوند و به متقاضی تحویل داده می‌شود. و در نهایت فرایند انجام پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت در حدود یک هفته طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید  صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از امارات متحده عربی (ابوظبی و دبی):

پیکاپ ویزا، سفارت کانادا از امارات متحده عربی در شهرهای ابوظبی و دبی صورت می‌گیرد و به طور معمول دو تا سه هفته زمان می‌برد. جهت پیکاپ ویزای کانادا در اولین فرصت، پاسپورت‌ها و یا گذرنامه‌ها با اولین پرواز هفتگی به ابوظبی و یا دبی ارسال می‌شوند و پس از یک تا دو روز کاری وارد سفارت کشور کانادا می‌شوند. و پس از اماده شدن پاسپورت و تحویل آن، نماینده این شرکت با اولین پرواز هفتگی به ایران برمیگردد.

پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان (ایروان):

پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان صورت می‌گیرد.

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا برای خانواده:

گاهی اوقات امکان این وجود دارد که پیکاپ ویزای کانادا بصورت خانوادگی صورت می‌پذیرد، تعدادی از پاسپورت‌ها بعد چند هفته به دست افراد برسد و یا به طور مثال یکی از پاسپورت ها نیاید و این قضیه برای آن خانواده باعث نگرانی شود. لازم به ذکر است که در این موارد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، بطور قطعی پیکاپ به درستی انجام می‌شود (اگر سفارت می‌خواست ویزا ندهد قطعا ایمیل تایید مشخصات برای صدور ویزا را برای فرد متقاضی ارسال نمی‌کرد). علت اصلی این مسئله این می‌باشد، بدلیل اینکه بررسی پاسپورت‌ها برای صدور ویزا بصوت موردی انجام می‌شود، ممکن است برای یک تعدادی از پاسپورت ها زودتر انجام شود و برای تعدادی دیگر بعد چند روز یا چند هفته انجام بگیرد. به همین دلیل ممکن است در یک خانواده ۴ نفری مثلا پاسپورت ۳ نفر زودتر بیاید و پاسپورت یکی از اعضای خانواده دیرتر صورت پذیرد.

یکی بودن یا نبودن محل انگشت نگاری و پیکاپ ویزای کانادا:

زمانی که شما برای ویزا اقدام می‌کنید و برایتان وقت سفارت گرفته می‌شود و به یکی از سفارت خانه های کانادا در کشورهای اطراف جهت انجام امور انگشت نگاری کانادا مراجعه می‌کنید، در صورت داشتن شرایط مورد نظر از طرف سفارت به شما ایمیلی ارسال و در آن اعلام می‌شود که شما شرایط اخذ ویزا را دارید و باید ظرف مدت حداکثر یک ماه برای فرستادن پاسپورت جهت صدور ویزا اقدام کنید. اینکه شما بصورت حضوری یا بصورت پیکاپ، پاسپورت خود را به همان سفارتی که در آنجا انگشت نگاری کردید یا به سفارت کانادا در هر جای دیگر می‌دهید، اصلا مهم نیست و مهم انجام اینکار در آن بازه تعیین شده است.

بیشتر بخوانید  مدارک لازم برای ویزای کانادا

 

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا:

 • پرینت ایمیل سفارت کانادا
 • پاسپورت و یا گذرنامه امضا شده
 • دو قطعه عکس ۵*۷ (مُهر، تاریخ، آدرس و شماره عکس ضروری است.)
 • قد و رنگ چشم درخواست کننده
 • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت (ایمیل شخصی، آدرس و شماره تلفن)

ویزای غیر مهاجرتی کانادا:

 • پرینت ایمیل سفارت کانادا
 • پاسپورت و یا گذرنامه امضا شده

هزینه پیکاپ ویزای کانادا:

فرد متقاضی پس از اتمام مصاحبه به مدت یک ماه زمان نیاز دارد تا اقدام به پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت خود کند، برای پیکاپ ویزا از آن‌جایی که نیازی به حضور خود شخص برای انجام کارهای مربوطه نمی‌باشد، به همین خاطر بعضی از متقاضیان اقدام به انجام پیکاپ ویزا و خود از طریق نماینده شخصی خود می‌کنند. هزینه پیکاپ ویزای کانادا در حال حاضر ۶۵۰۰۰۰ تومان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه ها و شرایط مهاجرت به کانادا با مشاوران موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *