ویزای توریستی بازدید کانادا

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

کشور کانادا با وجود مکان‌های تاریخی، ساختمان‌هایی با معماری‌های‌ مدرن و طبیعتی بکر، یکی از پرطرفدارترین کشورهای توریستی دنیاست. سالانه تعداد زیادی از افراد به واسطه‌ی ویزای بازدید کانادا، به این کشور پر از شگفتی سفر می‌کنند. ویزای توریستی کانادا علاوه بر اهداف توریستی، برای دیدار بستگان، مصاحبه‌های کاری، شرکت در کنفرانس‌های علمی و … نیز صادر می‌شود. در صورتی که نیازمند مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی برای می‌باشید حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.  

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

انواع ویزای توریستی برای بازدید کانادا

این ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف مسافرتی شما، مدت در آنها متفاوت است. این ویزا‌ها به شیوه ها‌ی زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 1. ویزای توریستی یک بار ورود: به واسطه‌ی این ویزا، شما تنها اجازه‌ی یک بار ورود به کانادا را دارید و حداکثر می‌توانید ۶ ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشید. حتی اگر مدت اقامت شما کمتر از این مقدار باشد و از کانادا خارج شوید، نمی‌توانید بدون درخواست جدید، وارد کانادا شوید.
 2. ویزای توریستی چند بار ورود: ویزای مولتی کانادا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بدون محدودیت (هر بار ورود تنها ۶ ماه) وارد خاک کانادا شوید. این ویزا تا زمانی که پاسپورت شما اعتبار داشته باشد، دارای اعتبار می‌باشد و نهایتا یک ماه پیش از منقضی شدن پاسپورت، اعتبار خود را از دست می‌دهد. با این ویزا و تا پایان مدت اعتبار ویزا می‌توانید وارد کانادا شوید و به مدت شش ماه در کانادا حضور داشته باشید و چنانچه برای مدت کوتاه هم از کانادا خارج شوید، بعد از مراجعت مجدداً می‌توانید شش ماه اقامت داشته باشید مگر این که افسر مهاجرت در بدو ورود مدت زمان کمتری برای حضور با ویزای توریستی کانادا را اعلام نماید.
 3. سوپر ویزای کانادا: این ویزا مختص والدینی است که فرزندان یا نوه‌های آنها اقامت دائم و یا پاسپورت کانادا را دارند. این والدین می‌توانند به کمک دعوت‌نامه به کانادا سفر کنند. مدت اعتبار این ویزا برای پاسپورت شهروندان ایرانی، ۵ سال است. شما می‌توانید به واسطه‌ی این ویزا ۲ سال بدون وقفه در کانادا اقامت داشته باشید.
 4. ویزای توریستی کانادا به منظور تحصیل کمتر از شش ماه: چنانچه قصد گذراندن یک دوره تحصیل در کانادا را داشته باشید که آن دوره کمتر از شش ماه باشد، فارغ از اینکه دوره در کالج‌های کانادا برگزار می‌گردد یا دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید درخواست ویزای توریستی به منظور تحصیل بنمایید. این ویزا نیز از نوع ویزای مولتی کانادا با مجوز ورود به دفعات به کانادا می‌باشد ولی هر بار که وارد می‌شوید اجازه حضور بیش از شش ماه را ندارید و همچنین باید مدارک ثبت نام دوره تحصیل در کالج یا دانشگاه کانادا کمتر از شش ماه را ارائه دهید.
 5. ویزای توریستی کانادا به منظور کار و ورک پرمیت کمتر از شش ماه: چنانچه قصد یافتن یک کسب و کار یا بیزنس در کانادا دارید، نماینده یک شرکت خارجی هستید که مشتریانی در کانادا دارد، یا مشتری یک شرکت کانادایی هستید که جهت گذراندن دوره آموزشی مجبور به کارکردن کمتر از شش ماه در کانادا هستید، می‌بایست برای ویزای توریستی مولتی کانادا به جهت انجام بیزنس در کانادا اقدام نمایید. بدیهی است که در این درخواست مانند همه ویزاهای توریستی کانادا با هر بار ورود بیش از شش ماه اجازه کار در کانادا نخواهید داشت.

توجه داشته باشید که با ویزای بازدید کانادا نمی‌توانید کار یا تحصیل کنید، مگر آنکه برای مصاحبه‌ی کاری یا تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده باشید. که در این صورت تحصیل یا کار کمتر از شش ماه مجاز خواهد بود.

شرایط و مراحل اخذ ویزای بازدید کانادا

ویزای بازدید کانادا یکی از با ارزش‌ترین ویزاهای توریستی می‌باشد. به دلیل آنکه مدت اعتبار این ویزا به اعتبار پاسپورت کشور شما بستگی دارد و حداکثر برای ده سال صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا دشواری‌های بسیاری وجود دارد. برای اینکه بتوانید ویزای بازدید کانادا را بدست آورید، می‌بایست مراحل زیر را به ترتیب طی نمایید:

 1. آماده کردن مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت کانادا و یا سفارت کانادا در ترکیه. (لازم به ذکر است به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، درخواست های ویزای توریستی اتباع ایرانی در سفارت کانادا در آنکارا بررسی می‌شود).
 2. بارگزاری و آپلود کردن مدارک در سایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس: canada.ca
 3. پرداخت هزینه درخواست ویزا و انگشت‌نگاری به صورت آنلاین و با کردیت کارت یا کارت بانکی کانادایی
 4. دریافت وقت انگشت‌نگاری از محل انگشت‌نگاری مورد نظر
 5. انجام انگشت‌نگاری بیومتریک در زمان مشخص شده در مراکز انگشت نگاری کانادا VAC (Visa Application Centre).
 6. دریافت پاسخ درخواست ویزای توریستی (مدت زمان بررسی ویزای توریستی کانادا مشخص نیست و در زمان های متفاوت مدت زمان مختلف می‌باشد برای بررسی زمان تقریبی بررسی پرونده توریستی خود می توانید به لینک مذکور مراجعه فرمایید).

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/after-apply-next-steps.html

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی بازدید کانادا:

 
 1. پاسپورت معتبر
 2. ترجمه تمامی مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی)
 3. تکمیل فرم درخواست ویزا ( Application form)
 4. تکمیل فرم مشخصات کلیه وابستگان
 5. تکمیل فرم تاریخچه سفر و اطلاعات شخصی
 6. عکس دیجیتال رنگی پرسنلی با پشت زمینه سفید 
 7. ارائه بلیط‌های رفت و برگشت و مدارک حاکی از رزرو محل اقامت
 8. گواهی تمکن مالی (تمکن مالی برای ۱ نفر،۱۳,۰۰۰ دلار؛ برای ۲ نفر، ۱۶,۰۰۰  دلار و برای ۴ نفر، ۲۴,۰۰۰ دلار کاناداست)
 9. مدارک دارایی‌ها از قبیل ملک، زمین و غیره
 10. مدارک شغلی و گواهی‌های معتبر حاکی از موارد شغلی
 11. دعوت‌نامه‌ی معتبر (وجود دعوت‌نامه، شانس پذیرفته‌ شدن ویزای شما را بیشتر می‌کند. اما در صورت نداشتن دعوت‌نامه، می‌بایست مدارکی ارائه نمایید تا افسر سفارت مجاب شود که شما وابستگی‌های مالی و احساسی به کشور خود دارید و در پایان مهلت ویزا، به کشور خود باز خواهید گشت)

کانادا نیز همانند برخی از کشورها در ایران کنسولگری ندارد. به همین علت شما عزیزان برای انجام کارهای سفر خود، می‌بایست به یکی از کشور‌های دنیا که در آن مراکز انگشت‌نگاری کانادا VAC وجود دارد سفر نموده و در آنجا بیومتریک را انجام دهید. البته در هر جای دنیا که بیومتریک انجام شود بررسی پرونده اتباع ایرانی در ترکیه و در سفارت کانادا در آنکارا انجام خواهد شد. پروسه‌ی دریافت ویزا توسط اداره مهاجرت انجام می گیرد و مدت زمان بررسی پرونده اصلا مشخص نیست اما در اکثر موارد حدود سه ماه زمان خواهد برد.

 

هزینه دریافت ویزای توریستی


یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان دریافت ویزای بازدید کانادا حائز اهمیت است، هزینه‌های مربوط به کارهای اداری ویزا می‌باشد. این هزینه‌ها با توجه به نوع ویزای توریستی، با یکدیگر متفاوت‌اند. اما به طور کلی، شما می‌بایست هزینه‌هایی مانند تمکن مالی و هزینه‌های درخواست ویزا(هزینه‌ی تکمیل فرم‌ها، تشکیل پرونده، آماده‌سازی پرونده، واریزی سفارت، کارمزد واریز و انگشت‌نگاری) را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها در صورت ریجکت شدن ویزا به شما بازگردانده نخواهند شد. لازم به ذکر است که متقاضیان بالای ۷۲ سال و یا کمتر از ۱۴ سال نیازی به پرداخت هزینه‌های انگشت‌نگاری ندارند. تمامی هزینه‌های کارهای اداری که به آنها اشاره کردیم، در مجموع ۱۰۰ دلار و هزینه‌ی انگشت‌نگاری، ۸۵ دلار کانادا خواهد بود. اگر ویزای توریستی برای گروهی از افراد صادر شود (بیشتر از ۵ نفر)، می‌بایست ۵۰۰ دلار دیگر نیز برای تشکیل و بررسی پرونده پرداخت نمایید.

ممکن است این سوال پیش بیاید که در صورت وجود سابقه‌ی سفر به کانادا، هزینه‌های پرداختی چگونه است؟ اگر شما چندین بار هم ویزای توریستی مولتی کانادا را دریافت کرده باشید هر بار برای دریافت مجدد آن می‌بایست یک درخواست جدید ویزای توریستی ثبت نمایید و تمام مدارک ذکر شده را مجدداً ارسال نمایید. در صورت تمدید ویزای توریستی نیز می‌بایست ۱۰۰ دلار پرداخت نمایید.

در صورتی که نیازمند مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی می‌باشید حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.


فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله‌ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »
هزینه ها و شرایط زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری

شهر کلگری و دانشگاه‌های آن طرفدارهای زیادی بین دانشجوها و مهاجرین دارد. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و نسبت به شهرهای تورنتو و

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید

پربازدیدترین مقالات

نماد اعتماد الکترونیکی آتلانتیک ۷۲۴