ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا


اگر فردی بالای ۱۸ سال، مقیم کشور کانادا باشد، قادر است افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به این کشور دعوت کند و این گروه از افراد نیز هم اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا که در حوزه ویزاهای کلاس فامیلی شامل موارد زیر است، می‌توان اقدام کرد:

 • اسپانسر همسر
 • اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ (سوپر ویزای کانادا)
 • اسپانسر فرزندان وابسته (از جمله فرزندان تحت پوشش)
 • اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

هر کدام از این افراد نام برده شده، اسپانسر شوند می‌توانند در کشور کانادا زندگی و تحصیل کنند و یا مشغول به کار شوند و همچنین فردی که به عنوان اسپانسر کننده می‌باشد با امضای قرارداد (undertaking) متعهد به پرداخت هزینه‌هایی از جمله: خوراک، پوشاک و مسکن شخص اسپانسر شونده در مدت زمان مشخصی را شوند. در قسمتی از این تعهدنامه اسپانسر کننده تضمین می‌کند که فرد اسپانسر شونده از کشور کانادا درخواست هیچ کمک هزینه‌ای برای گذران زندگی نخواهد کرد در صورت درخواست دادن فرد اسپانسر کننده الزاما باید آن مبلغ را به دولت کانادا برگشت دهد. متقاضیان در استان کبک این قرارداد را با (MIDI) اداره مهاجرت استان کبک و استان‌هایی غیر از کبک با (IRCC) اداره مهاجرت کانادا خواهند بست. قرارداد جداگانه‌ای هم بین شخص اسپانسر کننده و اسپانسر شونده باید امضا شود تا این اطمینان را به دولت کانادا دهند که طرفین قرارداد مسئولیت‌های خود را کامل می‌دانند.

در موارد زیر فرد متقاضی امکان اسپانسر کردن فرد جدیدی را ندارد:

 • در گذشته در قبال دولت متعهد شده باشد ولی آن را به سرانجام نرسانده باشد نمی‌تواند فرد جدیدی را اسپانسر کند.
 • رای صادر شده از دادگاه بر این امر باشد که فرد متقاضی کمک خرجی فرزند خود را نداده باشد احتمال دارد دیگر نتواند فرد جدید را اسپانسر کند.
 • فرد جرمی را که مربوط به خویشاوندان و یا در خصوص امور جنسی باشد را مرتکب شده باشد
 • اگر فرد متقاضی به جز، از کارافتادگی کمک هزینه‌ی مالی از دولت درخواست کرده باشد.
 • در گذشته فردی را اسپانسر کرده باشد و اسپانسر شونده پس از ورود به کشور کانادا از مقامات امر درخواست کمک مالی کرده باشد

اقامت کانادا از طریق اسپانسر

برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا، الزاما فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده باید به دولت کانادا ثابت کنند که یکی از شرایط زیر را دارند لازم به ذکر است که هر کدام از این سه شرط را نیز برای هم جنس‌ها می‌پذیرد:

  • Spouse
  • Common-law Partner
  • Conjugal Partner

شرایط لازم برای اسپانسر کردن همسر :

شرایط لازم برای اسپانسر کننده:

 • دارای سن بالای ۱۸ سال.
 • الزاما سیتیزن کشور کانادا باشد و در طول زمان اسپانسرشیپ در آنجا زندگی کند. حتی اگر فرد اسپانسر در کانادا زندگی نمی‌کند، باید در مدت زمان صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده در قبال همسر و فرزند در این کشور زندگی کنند.
 • مرتکب به جرم سنگینی نشده باشد و همچنین در گذشته زندانی و ورشکسته نبوده باشد و مهم‌تر از همه نامه اخراج از کانادا را دریافت نکرده باشد.
 • باید به مدت سه سال فرد اسپانسر کننده متعهد شود تا هزینه‌های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده کاملا عهده دار می‌شود.
بیشتر بخوانید  لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2021

شرایط لازم برای فرد اسپانسر شونده:

 • دارای سن بالای ۱۸ سال.

همچنین فرد اسپانسر کننده باید ثابت کند که یکی از شرایط زیر را دارد:

همسر:

زمانی که دو نفر رسما باهم ازدواج کرده باشند. باید در نظر داشت که ازدواج‌های خارج از کشور کانادا باید علاوه بر اینکه طبق مقررات این کشور معتبر باشند باید طبق قوانین و مقررات کشوری که در آن بوده‌اید با سند مربوطه مورد تایید باشد.

لازم به ذکر است که ازدواج همجنس‌ها تنها اگر در کشور کانادا صورت گرفته باشد مورد تایید می‌باشد در غیر اینصورت قابل قبول نیست و در یکی از موارد زیر می‌توانند قرار بگیرند.

Common-law partner :

باید افراد به مدت یکسال در کنار هم زندگی کرده باشند.

Conjugal partner :

این ارتباط بین دو جنس مخالف و یا جنس‌های مشابه شکل می‌گیرد.

فرد متقاضی اسپانسر کننده در حالی جزئی از این گروه محسوب می‌شود که شرایط زیر را داشته باشد:

طرفین به دلایل قابل قبولی نتوانند دیگر در کنار هم زندگی کنند

رابطه طرفین باید دو طرفه باشد و حداقل یک سال طول کشیده باشد و هر دو تعهد رسمی مانند ازدواج و یا Common-law partner به یکدیگر داشته باشند که با ارائه حساب‌های بانکی و یا مالکیت مشترک به اثبات می‌رسد.

اسپانسرشیپ همسر کانادا

سوالات متداول جهت اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا

۱- متقاضیان مشمول دریافت ویزای اسپانسرشیپ چه کسانی هستند؟

 • افراد دارای اقامت کانادا و یا کارت شهروندی، در ابتدای سپری کردن روند اقامتی خود با معرفی کردن شریک زندگی می توانند با اسپانسر کردن وی، مراحل مهاجرتی او به کشور کانادا را فراهم نمایند. این موضوع در صورتی امکان پذیر است که مدت زمان ازدواج آنها بین ۱ سال و یا بیشتر بوده باشد.
 • همچنین افراد مقیم کانادا علاوه بر اسپانسر کردن همسر خود برای ورود به کانادا می توانند اقدامات لازم را جهت مهاجرت والدین درجه یک (پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ) سپری نمایند. البته این کار نیازمند برخورداری از تمکن مالی فرد اسپانسر کننده می باشد تا بدین صورت اثبات کند که به مدت ۲۰ سال توانایی تامین هزینه های فرد اسپانسر شونده را دارد.
 • علاوه بر این ویزای اسپانسرشیپ کانادا امکان مهاجرت فرزندان افراد مقیم کانادا را فراهم می کند. براین اساس افراد قادر خواهند بود تا فرزندان خونی یا فرزندانی که تحت سرپرستی خود قرار داده اند را از طریق اسپانسر شدن، به کانادا بیاورد. این روش نیز مستلزم تامین هزینه های فرد اسپانسر شونده از طرف اسپانسر کننده به مدت ۱۰ سال و یا رسیدن به سن ۲۵ سالگی می باشد.
بیشتر بخوانید  اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

۲- قوانین مورد توجه پس از اسپانسرشیپ همسر در کانادا 

 • اسپانسر کننده تا ۳ سال پس از دریافت اقامت دائم کانادا از نظر مالی متعهد به ساپورت و حمایت فرد اسپانسر شونده می‌باشد.
 • پس از سپری کردن تمامی مراحل اسپانسر کردن همسر قانونی و پذیرش فرد بعنوان شهروند کانادا، در صورت جدایی بین طرفین، اسپانسر شونده تا مدت ۵ سال و اسپانسر کننده تا مدت ۳ سال، از طرف دولت وقت کانادا قادر به اسپانسر کردن همسر دیگری نخواهد بود.
 • فرد متقاضی جهت اسپانسر کردن همسر خود لازم است تا در هنگام شروع اقدامات جهت اخذ ویزا و اقامت کانادا، همسر خود را به وادیان امر اعلام نماید. در غیر اینصورت، دیگر هیچ امکانی برای اسپانسر کردن همسر خود نخواهد داشت.
 • اگر طرفین برای دریافت اقامت از طریق اسپانسرشیپ، دو سال و یا کمتر در کنار هم زندگی کرده باشند و فرزندی هم نداشته باشند، پس از دریافت اقامت دائم باید به مدت ۲ سال دیگر در کنار هم زندگی کنند. در صورت عدم رعایت، ویزای کانادا باطل می شود. (البته این مورد برای افرادی که مورد سو استفاده و یا آزار و اذیت قرار گرفته اند صدق نمی کند.)

۳- موارد ممنوعه و غیرقابل قبول جهت اسپانسرشیپ

 • داشتن سن زیر ۱۸ سال برای هر یک از زوجین (اسپانسر شونده و اسپانسر کننده) غیر قابل قبول می باشد. در این صورت، متقاضیان باید تا زمان رسیدن به ۱۸ سالگی منتظر بماند.
 • ازدواج صوری و غیر واقعی افراد به جهت اخذ ویزای کانادا و تنها با نیت اسپانسر شدن یا اسپانسر کردن ممنوع است.
 • ازدواج زوجین باید هم در کشور کانادا و هم در کشور مبدا، تایید و قانونی باشد. البته در صورت غیر قانونی بودن ازدواج در کشور مبدا و قانونی بودن آن در کانادا، امکان اسپانسرشیپ شدن وجود دارد. ولی خلاف این مورد، صدق نمی کند.
 • همچنین به یاد داشته باشید که ازدواج از راه دور نیز مورد قبول نمی‌باشد. (بجز سربازان کانادایی)

۴- شرایط تحصیل و یا کار فرد اسپانسر شونده

افرادی که از طریق اسپانسرشیپ کانادا قصد مهاجرت به کانادا را دارند تا زمان دریافت اقامت این کشور، بدون داشتن ویزای تحصیلی و کاری قادر به تحصیل و یا کار در کانادا نخواهند بود. آنها می توانند با درخواست ویزاهای مربوطه شرایط لازم را برای خود فراهم نمایند.

در نهایت متقاضیان علاقه‌مند به دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با گروه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *