شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

یکی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است در ابتدای امور مهاجرتی برای متقاضیان پیش بیاید این است که آیا اخذ ویزای کانادا بدون شینگن امکان پذیر است؟

چرا که بسیاری از افراد فکر می کنند که گرفتن ویزای کانادا بدون شینگن امکان پذیر نمی باشد و لازم است تا در ابتدا متقاضی ویزای شینگن را دریافت و سپس برای اخذ ویزای کانادا اقدام نماید. اما امروزه افراد می توانند با داشتن مدارکی خاص و رعایت یکسری شرایط، ویزای کانادا بدون شینگن را دریافت نمایند. به همین جهت ما سعی داریم در این مقاله شما عزیزان را با این شرایط و روش ها آشنا کنیم.

اگر در ابتدای راه مهاجرت هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟” را مطالعه کنید.

شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن چیست؟

در حال حاضر شرایط و عوامل بسیاری چون وضعیت مالی، دعوتنامه، تاریخچه سفر متقاضی، شغل و افسر مهاجرت وجود دارند که می تواند در دریافت ویزای کانادا موثر باشد.

دریافت ویزای شینگن نیز یکی از روش هایی است که افراد می توانند با کمک آن، ویزای کشور کانادا را به راحتی دریافت نمایند. اما دریافت ویزای کانادا بدون شینگن نیز با رعایت کردن شرایط و استانداردهایی امکان پذیر است که در زیر به شرح هر یک می پردازیم:

  • برخورداری از پاسپورت قوی

داشتن پاسپورت قوی به این معناست که فرد متقاضی از تاریخچه و سابقه سفر قوی تری برخوردار است. بدین منظور که فرد تا کنون سفرهای بسیاری به کشورهایی چون ترکیه، چین، امارات، هند داشته و پاسپورتش از تعداد برچسب های ویزا بیشتری برخوردار می باشد. در این صورت می تواند به راحتی ویزای کانادا بدون شینگن را دریافت نماید.

  • داشتن دعوت نامه

داشتن دعوت نامه نیز از دیگر روش هایی است که فرد می تواند با کمک آن ویزای کانادا بدون شینگن را دریافت نماید.

همچنین برای تایید شدن دعوت نامه از سوی افسران سفارت، لازم است تا در دعوتنامه، تمامی مشخصات فرد فرستنده و فرد گیرنده (همانند نام و نام خانوادگی، وضعیت اقامت و آدرس) قید شده باشد.

بیشتر بخوانید  شرایط اقامت کانادا از طریق خرید ملک

آیا داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا ضروری است؟

بر اساس اطلاعات ثبت شده در سایت رسمی سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا بدون هیچ ضرورتی به داشتن ویزای شینگن، امکان پذیر است. اما با توجه به شرایط ذکر شده در بالا، داشتن پاسپورتی قوی و یا برخورداری از سابقه مسافرتی مناسب، از جمله عواملی است که نقش بسزایی در دریافت ویزای کانادا بدون شینگن دارد؛ زیرا می تواند افسران مهاجرتی را برای دریافت ویزای کانادا مجاب نماید.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن از جمله ویزاهایی است که به افراد متقاضی در کشور های اتحادیه اروپا و کشور های عضو انجمن تجارت آزاد اروپا، این امکان را می دهد تا بدون پاسپورت و ویزا در مرزهای خود و بدون ویزا به کشور های همسایه سفر کنند.

همچنین متقاضیان خارجی (خارج از کشورهای اتحادیه اروپا) می توانند با کمک دریافت این ویزا، تا پایان اعتبار و مهلت ویزا در کشورهای اتحادیه اروپایی سفر کنند.

به همین جهت، ویزای شینگن یکی از معتبرترین ویزای موجود می باشد که در صورت نداشتن پاسپورتی قوی، به فرد کمک می کنند تا ویزای کشور مورد نظر را دریافت نماید. در واقع با گرفتن این ویزا، فرد می تواند به سفارت نشان دهد که به کشورهای خارجی سفر داشته و بعد از مدتی به کشور خود باز گشته است.

بدین منظور، دریافت ویزای شینگن باعث می شود که براحتی بتوانید ویزای کانادا خود را دریافت نمایید؛ چرا که ویزای شینگن از نظر افسران سفارت از تاثیر و اعتبار بسیاری برخوردار است.

البته همانطور که در بالاتر گفته شد دریافت ویزای کانادا بدون شینگن با رعایت شرایطی امکان پذیر می باشد.

انواع ویزای های معتبر برای دریافت ویزای کانادا

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، می توانند در ابتدای امر با دریافت ویزاهای معتبر و با ارزشی چون ویزای شینگن، ویزای انگلیس، ویزای استرالیا، ویزای آمریکا و ویزای ژاپن، براحتی ویزای خود را دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید  آب و هوای کشور کانادا

لازم به ذکر است که در صورت برخورداری از ویزای انگلیس و رفتن به کشور مالزی، به فرد این امکان را می دهد تا بتواند ویزای کانادا بدون شینگن را دریافت نماید.

چه مواردی شانس قبولی برای دریافت ویزای کانادا را بالا می برد؟

داشتن ویزای های معتبر و ارزشمند همچون ویزای انگلیس، استرالیا، ویزای ژاپن، ویزای آمریکا و به طبع ویزای شینگن می تواند شانس افراد را در دریافت ویزای کانادا افزایش دهد. عدم وجود هر یک از این ویزاها در پاسپورت متقاضیان، قطعا باعث کاهش قبولی و پذیرش آنها می شود.

به همین جهت، بهتر است که در صورت نداشتن ویزاهای معتبر در گذرنامه خود، برای دریافت ویزای کانادا بدون شینگن در ابتدا سابقه مسافرتی و گذرنامه خود را قوی تر کنید.

نکات مهم جهت اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

  • با توجه به توضیحات، ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا امری الزامی نیست؛ اما می تواند تاثیر زیادی در دریافت ویزا داشته باشد. زیرا به ماموران مهاجرتی اثبات می کند که فرد پس از اتمام مدت اعتبار ویزا به کشور مبدا باز می گردد و قصد اقامت کانادا برای مدت طولانی را ندارد.
  • نداشتن سابقه مسافرتی قوی از جمله دلایلی است که منجر به رد و ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا می شود.
  • داشتن دعوتنامه رسمی از سوی اقوام، دوست و یا شرکت های کانادایی در دریافت ویزا بسیار تاثیر گذار است.
  • ارائه اسنادی که اثبات کننده داشتن وابستگی در کشور مبدا می باشد، با مجاب کردن افسران مهاجرتی جهت بازگشت به کشور خود، می تواند در روند پرونده تاثیرات مثبتی داشته باشد.

گروه متخصص و کارآمد آتلانتیک ۷۲۴ یکی از بهترین ها در زمینه امور مهاجرتی می باشد که ضمن مشاوره و راهنمایی های مناسب به علاقه‌مندانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، همواره در تلاشند تا تمامی مراحل مربوطه را با بهترین و قانونی ترین روش ها و در کوتاه ترین مدت به پایان برسانند