راهنمای جامع زندگی در تورنتو

هزینه زندگی در تورنتو کانادا

امروزه تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا، به یکی از مهم‌ترین و بهترین مقاصد جهت مهاجرت و زندگی تبدیل شده به گونه‌ای که روزانه پذیرای افراد بسیاری از سراسر جهان می‌باشد. به این دلیل دانستن اطلاعات جامعی از زندگی در تورنتو از جمله مواردی است که افراد متقاضی سعی می‌کنند که قبل از ورود به این شهر آن را کسب نمایند.

به همین منظور ما در این مقاله، یک راهنمای جامع از زندگی در تورنتو را برای علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور آماده کرده‌ایم.

آب و هوای تورنتو

تورنتو، پایتخت استان آنتاریو، از جمله شهرهای بین‌المللی و مدرن کشور کانادا می‌باشد که به جهت برخورداری از جاذبه‌های فرهنگی و اقتصادی به یکی از متنوع‌ترین شهرهای چندملیتی در سراسر جهان تبدیل شده است. همچنین این شهر به جهت داشتن زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی گرم و معتدل باعث شده به یک مکان مناسب برای انجام فعالیت‌های متنوع تبدیل شود.

زبان تورنتو

وجود یک چهارم از جمعیت کشور کانادا در این شهر باعث شده که انگلیسی به زبان اصلی مردم تورنتو تبدیل شود.

هزینه زندگی در تورنتو

پیدا کردن کار و محل زندگی و صرف هزینه کم برای زندگی، از جمله مهم‌ترین نگرانی‌های افراد تازه‌وارد و مهاجران به شهرهای کانادا می‌باشد. با توجه به میانگین درآمد در شهر تورنتو در هر ماه، که مبلغی بالغ بر ۳۴۰۰ دلار می‌باشد لازم است تا افراد بخش زیادی از این مبلغ را صرف هزینه زندگی در تورنتو نمایند. این هزینه علاوه بر اجاره خانه، شامل هزینه‌های حمل و نقل عمومی و تاکسی و هزینه‌های خورد و خوراک می‌شود.

راهنمای زندگی در تورنتو کانادا

-هزینه اجاره خانه در تورنتو

امروزه افزایش جمعیت در شهر تورنتو به یکی از اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت اجاره خانه‌ها و خرید مسکن تبدیل شده است، به گونه‌ای که فرد متقاضی برای اجاره آپارتمانی تک خوابه لازم است تا هر ماه مبلغی بالغ بر ۲۰۰۰ دلار را به عنوان اجاره بها پرداخت نماید. به همین دلیل بیشتر توصیه می‌شود که در صورت برخورداری از تمکن مالی به جای پرداخت اجاره بها، خانه مورد نظر خود را خریداری و یا پیش پرداخت نمایید تا در صورت افزایش سالیانه بهای اجاره خانه در کانادا با مشکلی مواجه نشوید. (لازم به ذکر است که برای خرید خانه در شهر تورنتو کانادا، افراد باید مبلغی حدود ۴۸۰ هزار دلار را بپردازد که این میزان در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا حدود ۱۰۰ هزار دلار، بیشتر می‌باشد.)

بیشتر بخوانید  مزایای تحصیل در مونترال کانادا

-هزینه حمل و نقل در تورنتو

این میزان هزینه نیز بسته به استفاده از وسیله نقلیه مورد نظر کاملا متفاوت است به گونه‌ای که فرد در صورت استفاده از وسیله نقلیه شخصی لازم است تا ضمن پرداخت هزینه‌های مربوط به بیمه، هزینه‌های خرید خودرو، هزینه‌های تعمیر و سوخت را پرداخت نماید. این در حالی است که در صورت استفاده از وسایل نقلیه عمومی (مترو یا اتوبوس) فرد می تواند با صرف مبلغ خیلی کم، هزینه زندگی در تورنتو را کاهش دهد. (هزینه بلیت تک سفره برای افراد بزرگسال برابر ۳.۲۵ دلار، برای دانش‌آموزان بین ۱۲ الی ۱۹ سال و افراد بالای ۶۵ سال مبلغی برابر ۲.۱۰ دلار و برای افراد زیر ۱۲ سال به صورت رایگان می‌باشد.)

در صورت استفاده از تاکسی، میزان هزینه پرداختی بسته به طول مسیر متغیر می‌باشد اما در حالت کلی در صورت استفاده در مسافت کوتاه، لازم است تا مبلغ ۲۰ دلار را بپردازید.

-هزینه خورد و خوراک در تورنتو

خورد و خوراک نیز از دیگر هزینه زندگی در تورنتو می‌باشد که این میزان کاملا بسته به نوع انتخاب هر فرد متغیر است. اما به طور کلی در صورت خوردن یک وعده غذا در خارج از خانه و در رستورانی در تورنتو، لازم است تا فرد مبلغی برابر ۲۰ دلار پرداخت نماید. (این میزان هزینه برای غذای فست فود و برندهای مک دونالد، برابر۱۱ دلار می‌باشد.)

محله‌های ارزان تورنتو

در حال حاضر با افزایش چشمگیر هزینه اجاره و یا خرید خانه در تورنتو باعث شده تا افراد در صورت مهاجرت و یا کار در این شهر، پیش از هر چیز محله‌های ارزان تورنتو را جهت زندگی بشناسند. در زیر اسامی ۴ محله شهر تورنتو را که افراد می‌تواند در آن با صرف هزینه کم، خانه‌ای مناسب را تهیه نمایند معرفی کرده‌ایم.

۱- Davenport Village

Davenport Village یکی از محله‌های ارزان تورنتو می‌باشد که افراد می‌توانند با صرف هزینه‌ای برابر ۱۰۰۰ دلار یا کمتر، خانه‌ای را اجاره نمایند. همچنین این محله از ایستگاه مترو، رستوران و فروشگاه‌های بسیاری برخوردار است.

بیشتر بخوانید  ویزای کانادا بدون شینگن

راهنمای زندگی در تورنتو کانادا

۲- Christie Pits

Christie Pits نیز از دیگر محله‌های شهر تورنتو می‌باشد که ضمن برخورداری از ایستگاه مترو، فروشگاه و بهترین پارک شهر، افراد می‌توانند با هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰۰ دلار خانه اجاره کنند.

۳- Broadview & Danforth

در این محله نیز افراد می‌توانند در اطراف ایستگاه Broadview، خانه‌هایی با اجاره بها حدودا ۸۷۵ الی ۱۰۵۰ دلار تهیه نمایند.

۴- Croso Italia

خیابان‌های مسکونی در شمال معبر اصلی و نواحی غربی این محله، مکان های مناسبی جهت اجاره خانه می‌باشد. همچنین نزدیک نبودن ایستگاه مترو در این محله باعث شده تا افراد برای جابجایی از وسیله نقلیه عمومی تراموای (Row) استفاده کنند.

کار در تورنتو

شهر تورنتو یکی از ۱۰ شهر قدرتمند از لحاظ اقتصادی در دنیا می‌باشد که همواره با ایجاد اشتغال و افزایش کیفیت زندگی، متقاضیان مهاجرت به کانادا را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌نماید. در واقع شهر تورنتو را پایتخت اقتصادی و مالی کشور کانادا می‌دانند به گونه‌ای که وضعیت اقتصادی آن هر ساله به سمت پیشرفت بوده و تا سال ۲۰۱۸ به میزان ۳% نیز افزایش یافته است.

تجربه‌های زندگی در تورنتو

در نهایت تورنتو یکی از شهرهای چند ملیتی و فرهنگی در جهان می‌باشد که همواره به جهت شرایط آب و هوایی، امکانات تفریحی، جشنواره های متنوع باعث شده تا افراد با زندگی در این شهر، تجربه‌های بسیاری را کسب نمایند.

مزایای زندگی در تورنتو

  • برخورداری از شبکه های حمل و نقل شهری و عمومی
  • ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد
  • ایجاد فرصت‌های تحصیلی
  • برخورداری از مدارس و دانشگاه‌های معتبر
  • برخورداری از امکانات تفریحی مناسب

معایب زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو کانادا علاوه بر داشتن مزایای بسیار و فراهم کردن امکانات مناسب برای زندگی شهروندان، از معایبی نیز برخوردار است. معایبی چون:

  • افزایش جمعیت
  • شلوغی و ازدحام و ایجاد ترافیک
  • آلودگی هوا (تورنتو جز تمیزترین شهر کشور کانادا نیست)
  • بالا بودن هزینه‌های اجاره مسکن نسبت به سایر شهرهای کانادا

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید