راهنمای جامع زندگی در تورنتو

هزینه زندگی در تورنتو کانادا

امروزه تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، به یکی از مهمترین و بهترین مقاصد جهت مهاجرت و زندگی تبدیل شده به گونه ای که روزانه پذیرای افراد بسیاری از سراسر جهان می باشد. به این دلیل دانستن اطلاعات جامعی از زندگی در تورنتو از جمله مواردی است که افراد متقاضی سعی می کنند که قبل از ورود به این شهر آن را کسب نمایند.

به همین منظور ما در این مقاله، یک راهنمای جامع از زندگی در تورنتو را برای علاقه مندان مهاجرت به این کشور آماده کرده ایم.

آب و هوای تورنتو

تورنتو، پایتخت استان آنتاریو، از جمله شهر های بین المللی و مدرن کشور کانادا می باشد که به جهت برخورداری از جاذبه های فرهنگی و اقتصادی به یکی از متنوع ترین شهر های چند ملیتی در سراسر جهان تبدیل شده است.

همچنین این شهر به جهت داشتن زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم و معتدل باعث شده به یک مکان مناسب برای انجام فعالیت های متنوع تبدیل شود.

زبان تورنتو

وجود یک چهارم از جمعیت کشور کانادا در این شهر باعث شده که انگلیسی به زبان اصلی مردم تورنتو تبدیل شود.

هزینه زندگی در تورنتو

پیدا کردن کار و محل زندگی و صرف هزینه کم برای زندگی، از جمله مهم ترین نگرانی های افراد تازه وارد و مهاجران به شهر های کانادا می باشد.

با توجه به میانگین درآمد در شهر تورنتو در هر ماه، که مبلغی بالغ بر ۳۴۰۰ دلار می باشد لازم است تا افراد بخش زیادی از این مبلغ را صرف هزینه زندگی در تورنتو نمایند. این هزینه علاوه بر اجاره خانه، شامل هزینه های حمل و نقل عمومی و تاکسی و هزینه های خورد و خوراک می شود.

راهنمای زندگی در تورنتو کانادا

-هزینه اجاره خانه در تورنتو

امروزه افزایش جمعیت در شهر تورنتو به یکی از اصلی ترین عامل افزایش قیمت اجاره خانه ها و خرید مسکن تبدیل شده است، به گونه ای که فرد متقاضی برای اجاره آپارتمانی تک خوابه لازم است تا هر ماه مبلغی بالغ بر ۲۰۰۰ دلار را به عنوان اجاره بها پرداخت نماید. به همین دلیل بیشتر توصیه می شود که در صورت برخورداری از تمکن مالی به جای پرداخت اجاره بها، خانه مورد نظر خود را خریداری و یا پیش پرداخت نمایید تا در صورت افزایش سالیانه بهای اجاره خانه در کانادا با مشکلی مواجه نشوید. (لازم به ذکر است که برای خرید خانه در شهر تورنتو کانادا، افراد باید مبلغی حدود ۴۸۰ هزار دلار را بپردازد که این میزان در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا حدود ۱۰۰ هزار دلار، بیشتر می باشد.)

بیشتر بخوانید  مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس

-هزینه حمل و نقل در تورنتو

این میزان هزینه نیز بسته به استفاده از وسیله نقلیه مورد نظر کاملا متفاوت است به گونه ای که فرد در صورت استفاده از وسیله نقلیه شخصی لازم است تا ضمن پرداخت هزینه های مربوط به بیمه، هزینه های خرید خودرو، هزینه های تعمیر و سوخت را پرداخت نماید. این در حالی است که در صورت استفاده از وسایل نقلیه عمومی (مترو یا اتوبوس) فرد می تواند با صرف مبلغ خیلی کم، هزینه زندگی در تورنتو را کاهش دهد. (هزینه بلیت تک سفره برای افراد بزرگسال برابر ۳.۲۵ دلار، برای دانش آموزان بین ۱۲ الی ۱۹ سال و افراد بالای ۶۵ سال مبلغی برابر ۲.۱۰ دلار و برای افراد زیر ۱۲ سال بصورت رایگان می باشد.)

در صورت استفاده از تاکسی، میزان هزینه پرداختی بسته به طول مسیر متغیر می باشد اما در حالت کلی در صورت استفاده در مسافت کوتاه، لازم است تا مبلغ ۲۰ دلار را بپردازید.

-هزینه خورد و خوراک در تورنتو

خورد و خوراک نیز از دیگر هزینه زندگی در تورنتو می باشد که این میزان کاملا بسته به نوع انتخاب هر فرد متغیر است. اما بطور کلی در صورت خوردن یک وعده غذا در خارج از خانه و در رستورانی در تورنتو، لازم است تا فرد مبلغی برابر ۲۰ دلار پرداخت نماید. (این میزان هزینه برای غذای فست فود و برندهای مک دونالد، برابر۱۱ دلار می باشد.)

محله های ارزان تورنتو

در حال حاضر با افزایش چشمگیر هزینه اجاره و یا خرید خانه در تورنتو باعث شده تا افراد در صورت مهاجرت و یا کار در این شهر، پیش از هر چیز محله های ارزان تورنتو را جهت زندگی بشناسند. در زیر اسامی ۴ محله شهر تورنتو را که افراد می تواند در آن با صرف هزینه کم، خانه ای مناسب را تهیه نمایند معرفی کرده ایم.

۱- Davenport Village

Davenport Village یکی از محله های ارزان تورنتو می باشد که افراد می توانند با صرف هزینه ای برابر ۱۰۰۰ دلار یا کمتر، خانه ای را اجاره نمایند. همچنین این محله از ایستگاه مترو، رستوران و فروشگاه های بسیاری برخوردار است.

راهنمای زندگی در تورنتو کانادا

۲- Christie Pits

Christie Pits نیز از دیگر محله های شهر تورنتو می باشد که ضمن برخورداری از ایستگاه مترو، فروشگاه و بهترین پارک شهر، افراد می توانند با هزینه ای کمتر از ۱۰۰۰ دلار خانه اجاره کنند.

بیشتر بخوانید  بهترین مشاغل فنی کانادا در سال 2021

۳- Broadview & Danforth

در این محله نیز افراد می توانند در اطراف ایستگاه Broadview، خانه هایی با اجاره بها حدودا ۸۷۵ الی ۱۰۵۰ دلار تهیه نمایند.

۴- Croso Italia

خیابان های مسکونی در شمال معبر اصلی و نواحی غربی این محله، مکان های مناسبی جهت اجاره خانه می باشد. همچنین نزدیک نبودن ایستگاه مترو در این محله باعث شده تا افراد برای جابجایی از وسیله نقلیه عمومی تراموای (Row) استفاده کنند.

کار در تورنتو

شهر تورنتو یکی از ۱۰ شهر قدرتمند از لحاظ اقتصادی در دنیا می باشد که همواره با ایجاد اشتغال و افزایش کیفیت زندگی، متقاضیان مهاجرت به کانادا را از سراسر جهان بسوی خود جذب می نماید. در واقع شهر تورنتو را پایتخت اقتصادی و مالی کشور کانادا می دانند به گونه ای که وضعیت اقتصادی آن هر ساله به سمت پیشرفت بوده و تا سال ۲۰۱۸ به میزان ۳% نیز افزایش یافته است.

تجربه های زندگی در تورنتو

در نهایت تورنتو یکی از شهر های چند ملیتی و فرهنگی در جهان می باشد که همواره به جهت شرایط آب و هوایی، امکانات تفریحی، جشنواره های متنوع باعث شده تا افراد با زندگی در این شهر، تجربه های بسیاری را کسب نمایند.

مزایای زندگی در تورنتو

  • برخورداری از شبکه های حمل و نقل شهری و عمومی
  • ایجاد فرصت های شغلی برای افراد
  • ایجاد فرصت های تحصیلی
  • برخورداری از مدارس و دانشگاه های معتبر
  • برخورداری از امکانات تفریحی مناسب

معایب زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو کانادا علاوه بر داشتن مزایای بسیار و فراهم کردن امکانات مناسب برای زندگی شهروندان، از معایبی نیز برخوردار است. معایبی چون:

  • افزایش جمعیت
  • شلوغی و ازدحام و ایجاد ترافیک
  • آلودگی هوا (تورنتو جز تمیزترین شهر کشور کانادا نیست)
  • بالا بودن هزینه های اجاره مسکن نسبت به سایر شهرهای کانادا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *