مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس


کشور کانادا پذیرش مهاجران از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس در کانادا را اتفاق خوشایندی در جهت رشد اقتصاد کشور قلمداد می‌کند. پس اگر کسب و کار خودتان را دارید، ولی سرمایه‌ کافی برای روش سرمایه‌گذاری در دست ندارید، یک فرصت بی‌نظیر برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور، برای شما فراهم است. این روش مهاجرتی برای صاحبان کسب و کارها و مدیران که به قصد خرید بیزینس و یا ثبت شرکت در کانادا قدم در این راه می‌گذارند، اخذ ویزای کار و اقامت این کشور را به دنبال خواهد داشت. برنامه مهاجرتی Owner Operator یک مسیر مهاجرتی برای مالک گردانندگانی که مدیریت کسب و کاری را در کشور خود بر عهده دارند و یا صاحب یک بیزینس هستند، این امکان را بوجود می‌آورد تا با اخذ ویزایی با عنوان ویزای کار برای مدیران، در این کشور اقامت گزینند. آن هم بواسطه ثبت یک شرکت و یا خرید یک بیزینس. در ادامه همراه ما باشید تا بطور کامل با این روش آشنا شوید.

برنامه مهاجرتی Owner Operator چیست؟

تمامی مالک گردانندگان در هر حوزه مشاغلی که عهده‌دار مدیریت یک واحد تجاری و یا صاحب بیزینس می‌باشند، می‌توانند از برنامه مهاجرتی Owner Operator استفاده نمایند. تا از این طریق به توسعه تجارت خود در کشور کانادا کمک نمایند. البته Owner Operator را نمی‌توان به عنوان یک برنامه مهاجرتی بشناسیم. Owner Operator یک مسیری است که از طریق برنامه فدرال صورت میگیرد. اما از آنجایی که از اقصی نقاط کشور کانادا این برنامه می‌تواند در دسترس متقاضیان قرار گیرد و بدون نیاز به هیچ هزینه‌ای به جریان بیفتد، جایگزین خوبی به‌جای روش‌های سرمایه گذاری در کانادا می‌باشد. این مسیر با ارائه نوعی مجوز کار به مالک گردانندگان و امکان راه‌اندازی و یا ثبت بیزینس خود در کانادا، به مرور زمان اقامت این کشور را هم به آنها اعطا خواهد کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت  و یا خرید بیزینس

چنانچه هر شخصی به عنوان صاحب بیزینس و یا مدیر یک شرکت شرایط این را داشته باشد که با رفتن به کشور کانادا مالک و صاحب بیزینس خود شود، پس می‌تواند به اخذ ویزای کار کانادا برای مدیران اقدام نماید. هر کدام از متقاضیان، از این طریق شانس این را خواهند داشت که شرکتی را برای خود خریداری و یا به ثبت برسانند. اما لازمه این کار، بر آن است تا حضور خود را برای مدیریت کردن واحد تجاری در کانادا به اداره کار کانادا اعلام نمایند. اگر هر یک از آنها توانستند از این مرحله با تاییدیه ماموران اداره کار عبور کنند، با دریافت نامه (LMIA) حال می‌بایست به اداره مهاجرت کانادا، تقاضای خود را جهت اخذ ویزای کار ارسال نمایند. اگر ماموران مهاجرتی نیز نسبت به آنها این اطمینان را دریافت کردند که حضورشان بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبتی خواهد گذاشت، ویزای مورد نیاز را صادر خواهد کرد. در این صورت است که مقدمات سفر و مهاجرت متقاضیان از طریق ثبت شرکت خاتمه می‌یابد.

بیشتر بخوانید  تجربه کانادایی چیست؟

قابل توجه است که اخذ این نوع ویزای کار و مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت به غیر از داشتن مزایایی برای شخص اصلی متقاضی، به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال آنها نیز اجازه سفر و حتی کار و تحصیل را می‌دهد. با این تفاوت که شخص متقاضی تنها مجاز به کار کردن در واحد تجاری و بیزینس راه‌اندازی شده خود می‌باشد، در صورتی که همسر وی با در دست داشتن ویزای Open work permit می‌تواند مجوز شغلی را برای کار نزد هر کارفرمایی بیابد.

شرایط ثبت شرکت و خرید بیزینس در کانادا

بطور کلی، باید این موضوع را دانست که هر وقت صحبت از ثبت شرکت در کانادا به میان می‌آید، مخاطب موردنظر شخصی است که یک واحد تجاری اعم از یک شرکت با حداقل ۱۰ نیروی کار و یا یک بیزینس را به مدت حداقل ۶ ماه مدیریت می‌کند. در این صورت است که این فرد برای شروع به دریافت این ویزای کار (Owner Operators Work Visa)، در ابتدا نیازمند به ثبت رساندن یک واحد تجاری و یا خریداری آن در کانادا می‌باشد. به همین خاطر هر شخص و متقاضی خارجی اگر شرایط خود را مطابق موارد مذکور در زیر بدانند، مشمول Owner Operator در کانادا می‌شوند.

 • از موقعیت مدیریت یک شرکت و یا مالکیت یک بیزینس برخوردار باشد.
 • بیش از ۵۰% و یا ۱۰۰% مالکیت بیزینس را در دست داشته باشد.
 • بیزینس خریداری شده و یا شرکت به ثبت رسیده، در اقتصاد کشور کانادا اثربخش باشد. بصورتی که یا منجر به استخدام نیروی کار کانادایی شود یا مهارت و دانش شغلی را با خود به همراه داشته باشد.
 • طبق طرح توجیهی ارائه شده، در طول یکسال اول راه اندازی کسب و کار، حداقل ۲ شخص کانادایی را مشغول به کار و استخدام نماید.
 • یک بیزینس پلن و یا برنامه توسعه کسب و کار را ارائه دهد.
 • مدیریت یک بیزینس فعال را برعهده داشته باشد.
 • از سوابق و تجربه در حوزه مشاغل مدیریتی برخوردار باشد.
 • میزان هزینه تقریبی ۱۵۰ هزار دلار کانادا را بصورت سرمایه و یا پول نقد برای یک سال اولیه شروع کسب و کار در کانادا در دست داشته باشد. (البته خرید هر بیزینسی، بسته به نوع بیزینس دارای هزینه‌های متفاوتی خواهد بود.)
 • ثبت شرکت در کانادا بدون نیاز ضروری و واجب به نامه LMIA صورت میگیرد. با این حال به هیچ وجه بدون وجود چنین نامه‌ای اقدام به اخذ ویزای کار توصیه نمی‌شود. چرا که این نامه، بطور کامل و دقیق به جهت نشان دادن تاثیر مثبت بیزینس بر روی اقتصاد کشوری، هم شانس قبولی را افزایش می‌دهد و هم سبب کسب ۵۰ الی ۲۰۰ امتیاز اضافی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا می‌شود.

انواع ثبت شرکت در کانادا

به منظور راه اندازی بیزینس و یا به ثبت رساندن شرکتی در حوزه مشاغل مورد نظر در کانادا، عمدتا سه گزینه پیش روی متقاضیان قرار می‌گیرد: شرکت سهامی، شرکت مشارکتی و شرکتی با مالکیت انحصاری

بیشتر بخوانید  آیا می توان بدون مجوز کار در کانادا مشغول به کار شد؟

شرکت سهامی (Corporation)

تاسیس شرکت Corporation، دقیقا چیزی مشابه با شرکت سهامی خاص و یا عام در کشور خودمان می‌باشد. چنین شرکتی در کانادا به مثابه‌ی یک شخصیت حقوقی عمل می‌کند. به ثبت رساندن این مدل شرکت با حضور دست کم ۲ شخص صورت می‌گیرد. از آنجایی که به‌جای صاحبان، خود شرکت در قبال این بیزینس مسئول می‌باشد در صورت مواجه شدن شرکت با ورشکستگی، صاحبان ورشکسته شناخته نمی‌شوند.

شرکت مالیک انحصاری (Sole proprietorships)

مالکیت فردی و مختص به یک فرد، با ثبت شرکت Sole proprietorships حاصل می‌شود. شخصی که بر اساس این روش راه‌اندازی یک تجارتی را آغاز می‌کند، در قبال تمامی فعالیت‌های تجاری، قراردادهای کاری و… مسئول می‌باشد و حتی مدیریت کل واحد تجاری خود را نیز بر عهده می‌گیرد. در این صورت، کاملا امری واضح است که ورشکستگی شرکت به منزله ورشکستگی خود شخص قلمداد شود. همچنین از آنجایی که کل درآمد از مجموع درآمد شخص بعلاوه درآمد شرکت حاصل می‌شود، این روش معمولا با افزایش میزان مالیات مواجه خواهد بود.

شرکت مشارکتی (partnership)

بر اساس نام این شرکت کاملا مشخص است که به‌واسطه مشارکت چند شخص به ثبت می‌رسد. ثبت این شرکت هم همانند شرکت مالکیت انحصاری است. با این تفاوت که مراحل به ثبت رساندن چنین شرکت مشارکتی با پیچیدگی‌های بیشتری روبه رو می‌شود و هر میزان سود و ضرر و یا حتی درآمد حاصله، در میان شرکا تقسیم میگردد.

با توجه به پیچیدگی‌های ثبت این شرکت و مسائل مرتبط با موارد حقوقی، مطمئنا مشارکت با افراد شناخته شده و قابل اعتماد، مطمئن‌تر خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت و خرید بیزینس در کانادا

 • نیازی به نشان دادن مهارت و دانش در زبان و تحصیلات دانشگاهی نمی‌باشد.
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری و یا تنها با حداقل سرمایه‌ای کم این پروسه به پیش برده می‌شود.
 • بدون داشتن ویزای توریستی کانادا پروسه صورت می‌گیرد.
 • در مقایسه با سایر برنامه‌های دیگر، در رشد اقتصاد موثرتر عمل می‌کند.
 • بطور کاملا قانونی، انتقال سرمایه به کانادا را ممکن می‌کند.
 • با ورود به کانادا، خرید یک بیزینس و یا تغییر آن را امکان پذیر می‌کند.
 • افراد را از مالکیت ۱۰۰% بیزینس خود بهره‌مند می‌نماید.
 • دست متقاضیان را برای انتخاب هر یک از شهرهای کانادا باز می‌گذارد.
 • همسر شخص متقاضی و فرزندان زیر ۱۸ سال از ویزای کار و تحصیلی برخوردار می‌شوند.
 • بیمه درمانی تکمیلی در اختیار تمامی افراد خانواده قرار می‌گیرد.
 • و در آخر مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود.

چنانچه شما هم یکی از افراد موفق در حوزه مشاغل مدیریتی هستید و خواستار توسعه و رشد بیزینس خود یا ثبت شرکت در کانادا هستید، هم اینک با مشاوره‌ متخصصان گروه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ و با راهنمایی‌های دقیق و موثر آنها، قدم در راه این مسیر بگذارید.