شرایط زندگی در استان بریتیش کلمبیا کانادا

شرایط زندگی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از زیباترین استان های واقع در نواحی غربی کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام می باشد که همواره به جهت داشتن مناطق طبیعی زیبا، به یکی از استان های توریستی و مناسب جهت زندگی افراد تبدیل شده است.

ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیا واقع در جزیره ونکوور (که یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این استان محسوب می شود) است. در واقع شهر ونکوور با داشتن جمعیتی بالغ بر ۲.۲ میلیون، سومین شهر پر جمعیت کانادا محسوب می شود که سالیانه میلیون ها نفر از خارج کشور به این شهر جهت کار و زندگی مهاجرت می کنند.

به همین منظور در صورت مهاجرت به بریتیش کلمبیا در ابتدا لازم است تا با شرایط زندگی در این استان آشنا شوید تا بتوانید با شناخت کامل به استان بریتیش کلمبیا سفر کنید.

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا

از آنجایی که استان بریتیش کلمبیا شامل مناطق مختلفی همچون شهرهای بزرگ و مناطق روستایی می شود به همین جهت دارای هزینه های زندگی متفاوتی می باشد. در واقع هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا بسته به مناطق موجود در این استان متغیر است.

اما با وجود بالا بودن هزینه مسکن و زندگی، به جهت در آمد بالا (میانگین حدود ۳۱۵۴۴ دلار کانادا در سال) و وجود مدارس عالی در این استان باعث شده تا شرایط زندگی در بریتیش کلمبیا تا حدودی مناسب باشد.

شرایط کار در بریتیش کلمبیا

کار در بریتیش کلمبیا

در حال حاضر این استان به جهت داشتن منابع فراوان چوب و الوار به یکی  از بزرگ ترین صادر کننده های چوب در کانادا تبدیل شده. همچنین برخورداری از منابع طبیعی و صنایعی چون دامداری، کشاورزی، گاز طبیعی و نیروی برق، بریتیش کلمبیا رو به یکی از پر رونق ترین استان ها تبدیل کرد به گونه ای که با پایین بودن نرخ بیکاری، فرصت های شغلی بسیاری را برای شهروندان و مهاجران فراهم می کند.

برای مهاجرت به کانادا و شروع کار در بریتیش کلمبیا لازم است تا مراحل زیر را دنبال نمایید:

بیشتر بخوانید  مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

۱- در ابتدا لازم است تا برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) درخواست دهید.

۲- سپس لازم است تا مدارک خود را در یکی از دفاتر و یا سازمان های زیر مورد بررسی قرار دهید:

  • مرکز مدارک بین المللی کانادا
  • سازمان آموزش آزاد OLA

۳- همچنین لازم است تا در صورت راه اندازی تجارت در این استان، از سایت Red Seal از دارا بودن مجوز های لازم مطلع شوید.

۴- ثبت نام در سازمان های ایالتی متناسب با تخصص خود. سازمان هایی چون:

  • مرکز خدمات شغلی BC
  • دفتر مهاجرت کسب و کار (سازمان تجارت جهانی در ونکوور)

۵- و در نهایت در صورت عدم مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی، در کلاس های زبان ثبت نام نمایید.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا

مهاجرت به بریتیش کلمبیا امروزه یکی از عوامل مهم جهت رشد اقتصاد و شکل گیری این استان محسوب می شود. در واقع در این استان با کاهش نرخ زاد و ولد، سعی در جذب مهاجر از دیگر نقاط دارد به گونه ای که افراد می توانند با شرکت در برنامه انتخاب استانی، از طریق دو روش گروه تجاری (سرمایه گذاران و مدیران) و حرفه استراتژیک (متخصصین مورد نیاز در بریتیش کلمبیا) به این کشور مهاجرت نمایند. بریتیش کلمبیا در حال حاضر به یکی از مقاصد جهت مهاجرت از طریق برنامه نیروی کار موقت (خارجی) تبدیل شده است.

نقشه شهرهای بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا از جمله استان های بزرگ کانادا محسوب می شود به گونه ای که دارای مساحتی به اندازه مجموع مساحت کشور آلمان و هلند و فرانسه می باشد. این استان نیز مانند سایر استان های دیگر از تعداد بسیاری شهرهای کوچک و بزرگ تشکیل شده است که از بین آن ها دو شهر ونکوور و ویکتوریا، به اصلی ترین شهرهای بریتیش کلمبیا تبدیل شده اند.

نقشه شهرهای بریتیش کلمبیا

آب و هوای استان بریتیش کلمبیا

با وجود معتدل بودن آب و هوا در شهرهای ونکوور و ویکتوریا این استان که سبب جذب مهاجران از سراسر جهان میشود، بیشتر بخش های بریتیش کلمبیا دارای تابستان هایی بسیار گرم (با هوایی بالای ۳۰ درجه سانتی گراد) و زمستان هایی بسیار سرد (با هوایی کمتر ۲۰- درجه سانتی گراد) می باشد.

بیشتر بخوانید  مهاجرت ورزشکاران به کانادا

وضعیت بهداشت و درمان در بریتیش کلمبیا

خدمات بهداشتی و درمانی در کشور کانادا رایگان می باشد. در واقع در صورت مهاجرت به بریتیش کلمبیا لازم است تا برای بهره مندی از مزایای بیمه، در طرح خدمات درمانی بریتیش کلمبیا ثبت نام کنید. البته باید توجه کنید که به محض ثبت نام نمی توانید از خدمات این بیمه (MSP) استفاده کنید چرا در صورت گذشت ۳ ماه از زمان ثبت نام، شما تحت پوشش این خدمات قرار می گیرید. که در این صورت شما می توانید از یک شرکت بیمه، بیمه درمان موقتی را دریافت نمایید.

توجه کنید که در صورت آغاز طرح خدمات درمانی (MSP) شما با دریافت کارت می توانید برای خدمات بهداشتی درمانی نزد هر پزشک و بیمارستان حضور یابید. البته در صورت دریافت بیمه MSP شما مستلزم به پرداخت هزینه بصورت ماهانه هستید.

اجاره یا خرید خانه در بریتیش کلمبیا

هزینه اجاره یا خرید خانه در بریتیش کلمبیا بسته به مکان، تعداد نفرات افراد و سطح در آمد متفاوت است اما با این حال هزینه مسکن در این استان نسبت به دیگر استان های کانادا کمی بیشتر است. بخصوص که در حال حاضر دو شهر ونکوور و ویکتوریا در این استان از هزینه های بیشتری برخوردارند. به همین جهت باعث شده تا بیشتر افراد شهرهایی چون پرینس، کاملوپس و کلونا را برای زندگی انتخاب نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *