تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا

روش ها و شرایط تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

یکی از سؤال‌هایی که متقاضیان مهاجرت از کارشناس‌های ما می‌پرسند این است که چگونه می‌توانند ویزای کار کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنند. در این مقاله به این سؤال پاسخ می‌دهیم و با شرایط، قوانین و مدارک موردنیاز برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا آشنا می‌شویم.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

فرایند تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

وقتی کانادا برای شما ویزای کار صادر می‌کند، شما می‌توانید با آن ویزا به طور موقت در کانادا کار و زندگی کنید. در صورتی‌که بخواهید برای همیشه در کانادا بمانید، باید اقامت کاری بگیرید و درخواست اقامت دائم بدهید. برای این کار چند روش وجود دارد. در این بخش انواع روش‌های تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا را توضیح می‌دهیم.

اکسپرس انتری

برنامه‌ی اکسپرس انتری شامل برنامه‌های اسکیل ورکر فدرال، تجربه‌ی کانادایی و نیروی کار فنی و حرفه‌ای است. اکسپرس انتری را سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا می‌شناسند. این روش ۶ تا ۹ ماه طول می‌کشد و هزینه‌ی کمتری نسبت به روش‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری دارد. خبر خوب اینکه تمام مراحل درخواست اقامت دائم با اکسپرس انتری به صورت آنلاین انجام می‌شود. جدول زیر انواع برنامه‌های اکسپرس انتری و مراحل آن را نشان می‌دهد.

فدرال اسکیل ورکر

حداقل یک سال سابقه کار، مدرک زبان با سطح حداقل CLB 7

فدرال اسکیل ترید

حداقل دو سال سابقه کار در شغل‌های فنی موردنیاز کانادا، گواهی صلاحیت از کشور کانادا

تجربه‌ی کانادایی

حداقل یک سال سابقه کار، مدرک زبان متناسب با سطح مهارت

برنامه‌ی فدرال اسکیل ورکر

برنامه‌ی فدرال اسکیل ورکر هزینه‌ی کمتری نسبت به برنامه‌های استانی و برنامه‌های سرمایه‌گذاری دارد و فرایند آن در مدت‌زمان ۶ تا ۹ ماه انجام می‌شود. همچنین در این روش، نیازی به تحصیل یا کار در کانادا ندارید و لازم نیست مدرک جاب آفر داشته باشید. برای اپلای در برنامه‌های اسکیل ورکر به مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدارک سابقه کار، تمکن مالی، گواهی عدم سوءپیشینه، مدرک زبان خارجی و مدارک مربوط به معاینه‌های پزشکی احتیاج دارید.

اگر می‌خواهید از طریق برنامه‌ی اسکیل ورکر اقامت دائم بگیرید، بهتر است بدانید که فقط مدرک آزمون سلپیپ جنرال و مدرک آیلتس جنرال مورد قبول هستند. برای زبان فرانسه هم به مدرک تف یا مدرک TCF کانادا احتیاج دارید.

میزان تحصیلات در روش مهاجرتی اسکیل ورکر، تحصیلات دبیرستان و بالاتر است. درصورتی‌که در کانادا درس خوانده‌اید، باید مدرکتان را ارائه کنید؛ اما اگر مدرک غیرکانادایی دارید باید ریزنمرات را هم آماده کنید. سیستم امتیازبندی برنامه‌ی اسکیل ورکر براساس تحصیلات، زبان، سابقه‌ کار، سن، جاب آفر و قابلیت سازگاری با محیط کانادا است و تحصیلات و زبان مهم‌ترین عامل در افزایش امتیاز هستند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با کشور کانادا

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا از طریق تجربه‌ کانادایی

اگر تجربه‌ی کار در کانادا دارید، می‌توانید از روش تجربه‌ کانادایی برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا استفاده کنید. این روش حدود ۶ ماه طول می‌شود و باید حداقل یک سال سابقه‌ی کار در کانادا و مدرک زبان داشته باشید. کسب حداقل امتیاز CRS در قرعه‌کشی برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی هم از دیگر شرایط این روش است.

هزینه‌ی تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا با تجربه‌ی کانادایی کمتر از هزینه‌ی برنامه‌های استانی و سرمایه‌گذاری است. به‌علاوه، آمار افراد مهاجر هم نشان می‌دهد که تعداد کسانی‌که به این روش اقامت دائم کانادا را گرفته‌اند در حال افزایش است. در نهایت، بهتر است بدانید که اگر تجربه‌ی کار و تحصیل در کانادا را دارید، بهترین روش برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا، برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی است.

استفاده از روش تجربه‌ کانادایی و اکسپرس انتری برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا

نیروی کار فنی‌ حرفه‌ای یا اسکیل ترید

اگر رشته‌ی شما زیرمجموعه‌ی رشته‌های فنی و حرفه‌ای است و سابقه‌ کار و مدرک‌های تخصصی را دارید، می‌توانید برای برنامه‌ی فدرال اسکیل ترید اقدام کنید. شرایط این برنامه حداقل ۲ سال کار تمام وقت یا نیمه وقت است. همچنین، باید از طرف یک کارفرمای کانادایی جاب آفر بگیرید و گواهی احراز صلاحیت داشته باشید. این گواهی نشان می‌دهد که برای کارکردن در مشاغل فنی و حرفه‌ای کانادا به اندازه‌ی کافی مهارت دارید. تمکن مالی و مدرک زبان از دیگر شرایط روش اسکیل ترید هستند. میزان تمکن مالی با توجه به اعضای خانواده تعیین می‌شود. هرچقدر تعداد اعضای خانواده شما بیشتر باشد، باید هزینه‌ی بیشتری برای تمکن پرداخت کنید.

برنامه‌های مهاجرت استانی PNPs

درصورتی‌که استان خاصی از کانادا را برای زندگی و کار انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از برنامه‌های مهاجرت استانی برای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا استفاده کنید. در این روش، هر استان شرایط و قوانین خاصی دارد. برای اینکه با استفاده از برنامه‌های مهاجرت استانی ویزای کار کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنید، باید برنامه‌ی استانی مناسب را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید و بعد فرایند اپلای را شروع کنید. در مرحله‌ی انتخاب استان می‌توانید از خدمات مشاوره‌ی آتلانتیک ۷۲۴ استفاده کنید. بعد از اپلای در پورتال استان منتخب، گواهی نامینیشن استانی شما صادر می‌شود و می‌توانید پرونده‌ی خودتان را به اقامت دائم تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید  تغییرات جدید قانون اجازه کار بعد از تحصیل در کانادا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای دائمی کانادا

به‌طور کلی برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا به مدارک زیر احتیاج دارید:

  • گذرنامه‌ی معتبر
  • ترجمه‌ی مدارک به انگلیسی یا فرانسوی
  • دو عکس طبق الزامات عکس کانادا
  • سابقه‌ی کیفری
  • گواهی پرداخت ویزا و هزینه‌های پردازش
  • فرم رضایت مرکز درخواست ویزا
  • گواهی معاینه‌ی پزشکی

با تبدیل ویزای کار به اقامت، برای همیشه در کانادا بمانید

در این مقاله درباره‌ی روش‌های تبدیل ویزای کار به اقامت در کشور کانادا صحبت کردیم و شرایط هر کدام از این روش‌ها را توضیح دادیم. در صورتی‌که نمی‌دانید کدام یک از این روش‌ها مناسب شما است یا به مشاوره احتیاج دارید، کارشناس‌های ما در آتلانتیک ۷۲۴ به سؤالات شما پاسخ می‌دهند.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله‌ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »
هزینه ها و شرایط زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری

شهر کلگری و دانشگاه‌های آن طرفدارهای زیادی بین دانشجوها و مهاجرین دارد. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و نسبت به شهرهای تورنتو و

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید