تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان معتبر مانند آیلتس یا تافل ممکن است؟ با وجود اینکه دانشجویان برای پذیرش در بیشتر دانشگاه های کانادا نیازمند مدرک زبان با حداقل نمره قبولی ۶.۵ در آزمون آیلتس (یا آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT) هستند؛ کانادا شرایطی را فراهم نموده تا متقاضیان بتوانند به راحتی به تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بپردازند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

در واقع این دانشگاه ها با پذیرش مشروط دانشجو، قبل از ورود به دوره های آکادمیک، به او این امکان را می دهند تا در دوره های زبان که تحت نظر خود دانشگاه برگزار می شود، آموزش ببیند. این دوره های آموزشی زبان در خود دانشگاه و یا در موسسات معتبر، زیر نظر دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود.

 

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

همانطور که گفته شد بسیاری از دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان پذیرش تحصیلی دانشجویان متقاضی را انجام می دهند.

اما امروزه سخت گیری نسبت به صدور ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی بیشتر شده؛ چرا که در چند سال اخیر بسیاری از متقاضیان با هدف تحصیل در کانادا ویزا دریافت کردند و پس از حضور در این کشور، برای پناهندگی، بصورت غیر قانونی درخواست می کردند.

 به همین جهت در حال حاضر، افراد زیر ۱۸ سال از شانس بیشتری برای پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان برخوردارند زیرا که تنها با هدف ادامه تحصیل در این کشور، می خواهند به دانشگاه های این کشور راه یابند.

در واقع این دانش آموزان می توانند برای درخواست ویزای کانادا و ورود به دانشگاه، در دوره های آموزشی به مدت ۱ سال حضور یابند.

شرایط پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

پس برای پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دیگر نیازی نیست تا دانشجویان ثابت کنند که به زبان انگلیسی مسلط اند.

بیشتر بخوانید  بورسیه تحصیلی کانادا

در واقع آن ها می توانند برای تسلط در زبان انگلیسی و یا فرانسوی، قبل از ورود به دانشگاه، در کلاس های آموزشی، مدارک و مهارت های لازم را دریافت نمایند.

در حال حاضر نیز انجمن زبان کانادا (LC) با ارائه برنامه های آموزشی (در دو زبان انگلیسی و فرانسوی)، همواره دانشجویان در سراسر کشور را به سوی خود جذب می نماید.

پذیرش از کالج های کانادا بدون مدرک زبان

عموما برای پذیرش در کالج های کانادا، فرد متقاضی نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره قبولی ۶ یا ۶.۵ می باشد.

اما امروزه کالج های دانشگاه، شرایطی فراهم نموده تا در صورت نداشتن این مدرک، فرد متقاضی بتواند بطور مشروط، از کالج های کانادا بدون مدرک زبان پذیرش بگیرد.

به همین جهت کالج ها برای این افراد، دوره های پیش نیاز را که توسط خودشان و یا موسساتی که مورد تایید آن ها می باشد، ارائه و به دانشجویان آموزش می دهند.

 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

آیا پذیرش در دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر می‌باشد؟

مقطع کارشناسی: مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد. بعضی از دانشگاه‌ها که معمولا رنک جهانی بالاتری قرار دارند، حداقل نمره زبان برای ورود تعیین کرده‌اند. اما معمولا دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان نامه پذیرش مشروط را ارائه می‌دهند و دانشجو پیش از ورود به دوره آکادمیک در دوره زبان دانشگاه شرکت می‌کند.

مقطع ارشد (دوره محور): در مقطع کارشناسی ارشد معمولا اکثر دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به زبان ارائه نمی‌دهند. اما خوشبختانه اخیرا برخی از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اقدام به صدور پذیرش‌هایی از این قبیل کرده‌اند.

مقطع ارشد (تز محور): در اخذ پذیرش های تز محور، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را نخواهید داشت.

مقطع دکتری: در اخذ دوره دکتری، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را در مقطع دکتری کانادا نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید  بهترین رشته های تحصیلی در کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

آیا می شود ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را دریافت کرد؟

این سوال یکی از متداول ترین پرسش های پیش آمده برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند.

در وهله اول باید گفت که این موضوع بسته به کشوری که در آنجا درخواست ویزا می دهید متفاوت است. چرا که برخی از سفارت خانه ها برای صادر کردن ویزا، داشتن مدرک زبان را الزامی می دانند و برخی از کشور ها و سفارت خانه ها هیچ الزامی برای این موضوع ندارند.

به همین جهت لازم است تا فرد متقاضی در فرم های تحصیلی، قید نماید که قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را دارد.

شرایط صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان لازم است تا با رعایت یکی از شرایط زیر، ویزای خود را دریافت نمایید:

  1. ارائه پاسپورتی قوی (بدین منظور که فرد متقاضی، به سایر کشور های دنیا نیز سفر کرده باشد.)
  2. داشتن ویزای توریستی به کانادا (در گذشته)
  3. دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر
  4. داشتن سن کمتر از ۱۸ سال

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *