شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا

افتتاح حساب بانکی در کانادا یکی از قدم هایی است که بعد از اقدام به مهاجرت و برای شروع زندگی جدید در کشور کانادا باید بردارید. وقتی کانادا را برای زندگی یا تحصیل انتخاب می کنید، برای ساده تر شدن شرایط زندگی و نقل و انتقال پول هایتان مجبورید حساب بانکی باز کنید و باید از قوانین و شرایط افتتاح حساب بانکی برای مهاجران و شهروندان کانادایی مطلع باشید.

به همین منظور، ما سعی داریم در این مقاله ضمن معرفی انواع حساب بانکی در کانادا، تازه واردین و شهروندان مقیم کانادا را با شرایط افتتاح حساب در کانادا آشنا نماییم. با موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ همراه باشید.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا

در صورت افتتاح حساب بانکی در کانادا، فرد متقاضی لازم است تا مدارکی را با خود به همراه داشته و به بانک مورد نظر ارائه دهد. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپورت
 • کارت بیمه
 • کارت اقامت
 • کارت SIN
 • اجازه تحصیل
 • گواهی نامه رانندگی (کانادایی)

لازم به ذکر است که متقاضی در صورت همراه داشتن دو عدد از این مدارک می تواند جهت افتتاح حساب بانکی اقدام نماید.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا

با تهیه مدارک لازم، متقاضیان می توانند جهت افتتاح حساب بانکی اقدام کنند. البته ممکن است که ضمن ارائه مدارک ذکر شده در بالا، هر یک از بانک ها دارای الزامات و مدارک خاصی باشند که متقاضیان نیازمند ارائه آنها هستند. (مدارکی چون مجوز کار و یا تحصیل در کانادا، اقامت موقت و یا مجوز اقامت دائم کانادا.)

ضمنا، افتتاح حساب بانکی در کانادا نیز مستلزم داشتن یکسری شرایط خاص چون سن مناسب (حداقل ۱۸ سال) و ارائه آدرس مکان زندگی معتبر، به کارمندان بانک می باشد.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا، فرد باید علاوه بر ارائه مدارک شناسایی، با مراجعه حضوری یا تماس با شعب مورد نظر، وقتی را جهت انجام این کار بگیرد. (بهتر است که متقاضی قبل از افتتاح حساب بانکی، با ورود به وب سایت بانکها با شرایط و ارائه خدمات هر بانک آشنا شود.)

پس از افتتاح حساب بانکی، فرد متقاضی با دریافت یک دبیت کارت می تواند به تمامی خدمات مالی و بانکداری شعب و دستگاه های خود پرداز دسترسی داشته باشد.

همچنین برخی از بانک ها با ارائه کارت اعتباری، این امکان را برای فرد فراهم می نماید تا بدون نیاز به پول در حساب بانکی خود، تا حد مشخص شده ای با آن خرید و سپس وجه آن را به بانک پرداخت نماید.

نکات مهم جهت افتتاح حساب بانکی

برای باز کردن حساب بانکی بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:

 • خدمات های بانک مورد نظر
 • میزان سود بانک
 • میزان هزینه ماهانه جهت حساب بانکی
 • دسترسی آسان به خودپرداز های بانکی در محدوده زندگی
بیشتر بخوانید  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

داشتن حساب بانکی در کانادا برای گردشگران امکان پذیر است. برای افتتاح حساب با ویزای توریستی کانادا، افراد می توانند با همراه داشتن پاسپورت و مراجعه به یکی از شعب بانک های کانادا، جهت افتتاح حساب بانکی اقدام نمایند. 

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

انواع حساب بانکی در کانادا

در حال حاضر نظام بانکداری کشور کانادا انواع مختلف حساب بانکی را با برخورداری از مزایای ویژه به شهروندان و مشتریان ارائه می دهد که در زیر به معرفی هر یک می پردازیم.

 • حساب بانکی Chequing account در کانادا (حساب در گردش)

Chequing account یکی از انواع حساب بانکی در کانادا می باشد که به فرد این امکان را می دهد تا به راحتی برای انجام کارهای روزانه، برداشت و خرید، از این حساب استفاده نماید. در واقع فرد با داشتن این حساب بانکی می تواند بطور مستقیم به پول های خود دسترسی داشته باشد.

لازم به ذکر است که افراد با داشتن این حساب بانکی کانادا، هیچ بهره ای را دریافت نخواهند کرد.

 • حساب بانکی CDN Saving account در کانادا (حساب دلار کانادا)

CDN Saving account از جمله حساب های بانکی پس انداز برای دلار کانادا می باشد که که درصد کمی سود را به مشتریان خواهد داد.

 • حساب بانکی USD Saving account در کانادا (حساب دلار آمریکا)

USD Saving account از جمله حساب های بانکی پس انداز با سود کم برای دلار آمریکا می باشد.

 • حساب بانکی Credit Card account در کانادا

Credit Card account نیز از دیگر حساب های بانکی مناسب جهت خرید های روزانه و انجام کارها بصورت اینترنتی می باشد که لازم است افراد هر ماه بدهی خود را تا تاریخ مشخص شده پرداخت کنند چراکه در صورت عدم پرداخت علاوه بر بدهی، باید مبلغی نیز بعنوان جریمه پرداخت نمایند.

بانک های کانادا

امروزه در کشور کانادا ضمن وجود بانک های معتبر داخلی، موسسات مالی و اعتباری بسیاری نیز در این کشور مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به مشتریان خود می باشند که در زیر می توانید با بزرگ ترین بانک های داخلی کانادا آشنا شوید.

 • رویال بانک (RBC-Royal Bank) – وبسایت: rbc.com
 • بانک گردشگری کانادا (TD-Toronto Dominion Bank) – وبسایت: td.com
 • بانک مونترال (BMO-Bank of Montreal) – وبسایت: bmo.com
 • بانک CIBC (Canadian Imperial Bank of Commercel) – وبسایت: cibc.com
 • بانک Scotia (Bank of Nova Scotial) – وبسایت: Scotiabank.com

لازم به ذکر است که با وجود قرار گرفتن شعبه هایی از بانک های ملت، ملی، تجارت و سپه ایران در برخی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و عربی، هیچ یک از بانک های ایرانی در کانادا شعبه ندارند. بنابراین برای افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران توصیه می کنیم از موسسات مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. 

بیشتر بخوانید  دانشگاه بریتیش کلمبیا سومین دانشگاه کانادا

خدمات اینترنتی بانک های کانادا

بانک های کانادا نیز با ارائه خدمات اینترنتی، دسترسی به حساب های بانکی را برای متقاضیان ساده تر کرده است.

بر اساس بانک های آنلاین در کانادا، متقاضیان می توانند تمام کارهای بانکی خود را با صرف زمان کمتری انجام دهند. به همین دلیل این بانک ها با انجام فرآیندهایی چون افتتاح حساب بانکی، تشکیل سپرده های پس اندازی با سود بالا، حساب های پس انداز بدون مالیات (TFSA)، حساب های مشترک Hybird و … بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته اند.

بدین منظور در زیر لیستی از بهترین بانک های آنلاین کانادا را جهت آشنایی معرفی کریده ایم

 • بانک آنلاین اسکوشیا (Scotiabank)
 • بانک تنجرین (Tangerine)
 • بانک آنلاین آر بی سی (RBC Royal Bank)
 • بانک آنلاین بی ام او (BMO Bank of Montréal)
 • بانک آنلاین تی دی (TD Canada Trust)
 • بانک آنلاین CIBC 
 • بانک آنلاین first Ontario
 • بانک Simplii Financial

افتتاح حساب در کانادا

مدت زمان افتتاح حساب در کانادا

با مراجعه به بانک و ارائه کامل مدارک لازم، متقاضیان می توانند با طی کردن مراحل بانکی، برای باز کردن حساب بانکی اقدام کنند این فرآیند ممکن است بلافاصله و یا تا چند روز بطور بیانجامد. با این حال پس از باز شدن حساب بانکی، می شود نسبت به فعال کردن debit card درخواست داده شود.

مالیات حساب بانکی در کانادا

باید توجه شود که بانک های کانادا پس از افتتاح حساب بانکی،  برای نگهداری پول و یا انجام دادن عملیات بانکی بیش از حد مشخص شده در ماه، مبلغی را از حساب افراد کسر می کند.

نرخ سود بانک های کانادا

با توجه به این که بانک های کانادا نسبت به پول سرمایه گذاری شده در بانک، سود بسیار کمی (زیر ۲%) می دهند، حساب کردن روی سود بانکی در کانادا نمی تواند گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای برای سپرده گذاری سرمایه متقاضیان باشند.

بهره بانک های کانادا

بهره وام های بانکی در کانادا بسته به نوع پرداخت حساب، اعتبار افراد، شهروندان کانادا، شهروندان خارجی مقیم کانادا و تاریخ افتتاح حساب بانکی در کانادا متفاوت می باشد اما با این حال میزان این بهره بین ۵ الی ۱۵ درصد متغیر است.

البته باید توجه شود که بانک های کانادایی ضمن ارائه خدمات ویژه و رایگان، در مواقعی نیز جهت افتتاح حساب بانکی و یا صدور دسته چک، مبلغی را دریافت می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *