پذیرش مدارس در کانادا

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با شرایط پذیرش مدارس کانادا اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. اگر شما جزو خانواده‌هایی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید بهتر است از شرایط تحصیل در مدارس این کشور‌ اطلاعاتی را به دست آورید. در این صورت می‌‌توانید فرزندان خود را در جهت درست و مناسب راهنمایی کرده و آن‌ها را در مسیر رشد و شکوفایی قرار دهید‌. در صورتی که نیاز به مشاوره جهت اخذ پذیرش برای تحصیل در مدارس کانادا برای فرزندان خود می‌باشید حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

 

قوانین و شرایط پذیرش مدارس کانادا

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

کانادا کشور رویاها

 

قبل از این که به بررسی شرایط پذیرش مدارس کانادا بپردازیم بهتر است تا حدودی در رابطه با این کشور صحبت کنیم. می‌‌توان گفت کانادا جزو کشورهایی می‌باشد که بیشترین متقاضی برای مهاجرت را دارد. کانادا به دلیل امکاناتی که به مهاجرین می‌دهد جزو کشورهای بسیار پرمتقاضی در این زمینه می‌باشد و اکثر افراد تمایل دارند به این کشور زیبا، با امکانات متعدد مهاجرت نمایند. نوع تحصیل در کانادا به صورت استانی می‌باشد. هر استان آموزش و پرورش مختص به خود را دارد و مدارس آن استان زیر نظر آموزش و پرورش خود استان مدیریت می‌شوند. در این کشور سخت‌گیری‌های بسیار زیادی برای تحصیل دانش‌آموزان انجام می‌شود و تحصیل دانش‌آموزان بر اساس اصول و استانداردهای بسیار بالایی صورت می‌گیرد. تحصیل در مدارس کانادا این فرصت را برای فرزندان شما ایجاد می‌نماید تا از سنین اولیه ضمن آن که در بهترین مدارس دنیا تحصیل می‌نمایند دانش زبان انگلیسی خود را نیز به طرز شگفت‌انگیزی پیشرفت دهند.

چطور برای پذیرش در مدارس کانادا اقدام کنیم.

تحصیل در کانادا و پذیرش مدارس کانادا

پذیرش در مدارس کانادا به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند. مهدکودک و پیش‌دبستانی، مقطع دبستان و مقطع دبیرستان جزو سه دسته‌ای می‌باشند که افراد می‌‌توانند در آن پذیرش گرفته و به تحصیل‌شان ادامه دهند. ۳ تا ۶ سالگی سنی می‌باشد که افراد می‌توانند از مقطع پیش‌دبستانی و مهدکودک برای کودکان خود پذیرش گرفته و تحصیل آن‌ها را آغاز نمایند. سن ۶ تا ۱۴ سال سنی می‌باشد که افراد می‌‌توانند در هشت سطح تحصیلی به آموزش خود ادامه دهند. می‌توان گفت تحصیل در بیشتر استان‌های کانادا از سن ۶ تا ۱۶ سالگی اجباری می‌باشد؛ در بعضی از استان‌‌ها این سن تا ۱۸ سال نیز افزایش یافته و تحصیل تا سن ۱۸ سالگی برای همه افراد الزامی و اجباری می‌باشد.

 بعد از گذراندن مقطع دبستان، افراد وارد مرحله دبیرستان می‌شوند. دبیرستان در کشور کانادا شامل دو مرحله می‌باشد. به دلیل کیفیت بالای تحصیل در این کشور، اکثراً افراد تمایل دارند تا پذیرش خود را از مدارس این کشور بگیرند و در کشور کانادا به ادامه تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل در کشور کانادا


برای گرفتن پذیرش مدارس کانادا افراد باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند این کار را به درستی انجام دهند. گرفتن اجازه تحصیل یکی از شرایط بسیار مهم و لازم برای دانش‌آموزانی می‌باشد که به این کشور مهاجرت کردند. برای اخذ پذیرش تحصیلی مدارس کانادا تا کلاس یازدهم نیاز به آزمون زبان نمی‌باشد و تنها کلاس دوازدهم نیازمند آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی می‌باشد. دانش‌آموزانی که زیر ۱۸ سال سن دارند نمی‌توانند خود، برای دریافت اجازه تحصیلی در کشور کانادا اقدام نمایند. این دانش‌‌آموزان می‌‌توانند از طریق شخص یا نماینده‌ای که حکم سرپرست او را دارند، مادرخوانده و پدرخوانده‌ای که حضانت قانونی او را دارند و یا قیم قانونی اقدام‌ نمایند. همچنین تمام دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال حتما باید یک قیم کانادایی یا دارای اقامت دائم کانادا انتخاب نمایند. این قیم باید در منطقه آموزش و پرورشی که فرزند شما قصد تحصیل دارد، سکونت داشته باشد. وظیفه قیم یا سرپرست کانادایی ارتباط با مدرسه و انتقال منویات مدرسه به والدین می‌باشد، همچنین هر گونه تماس ضروری با قیم صورت می‌گیرد.

افرادی که در این کشور قصد ادامه تحصیل دارند باید از طریق یکی از سرپرست‌های قانونی و یا قیم قانونی خود برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایند. همچنین والدین و قیم قانونی این فرد باید تمکن مالی بالایی داشته باشد تا بتواند این پذیرش را به راحتی دریافت ‌کند.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

 

برای گرفتن پذیرش مدارس کانادا بهتر است در رابطه با هزینه‌های تحصیل در این کشور اطلاعاتی را به دست آورید تا بتوانید با دید باز و آگاهی اقدام به انجام این کار نمایید. تحصیل در کشور کانادا نیز مانند سایر کشورها دارای هزینه‌‌هایی ‌می‌باشد. مدارس کشور کانادا در دو نوع دولتی و خصوصی می‌باشند. هزینه‌های مدارس دولتی این کشور توسط دولت فدرال تامین می‌گردد. به همین دلیل افرادی که در این مدارس تحصیل می‌کنند نیازی نیست که هزینه‌‌ای برای آن بپردازند. اما دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در این مدارس باید هزینه بپردازند. هزینه تحصیل در مدارس کانادا مابین ۱۶ تا ۲۰ هزار دلار کانادا می‌باشد.

 البته این هزینه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی دانش‌آموز، امکاناتی که مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و محل قرارگیری مدرسه متفاوت می‌باشد. مدارس خصوصی در کشور کانادا نیز شامل مدارس روزانه و شبانه می‌باشند. این نوع مدارس از تمام دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌‌کنند. فرقی ندارد شما شهروند کانادا باشید و یا دانش‌آموز بین‌الملل، برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی باید شهریه بپردازید.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

سخن آخر

 

اگر ‌قصد گرفتن پذیرش تحصیلی برای خود و یا فرزندان‌تان را دارید، می‌توانید از‌ متخصصین و مشاوران متبحر و باتجربه در این‌ زمینه مشورت بگیرید. تحصیل در مدارس کانادا یک امکان بسیار عالی برای افرادی می‌‌باشد که می‌‌خواهند تا قله‌های موفقیت پیش روند.

در صورتی که نیاز به مشاوره جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف مدارس برای فرزندان خود دارید، حتما با کارشناسان موسسه مهاجرتی کانادا آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله‌ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »
هزینه ها و شرایط زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری

شهر کلگری و دانشگاه‌های آن طرفدارهای زیادی بین دانشجوها و مهاجرین دارد. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و نسبت به شهرهای تورنتو و

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید