ویزای توریستی تحصیل کوتاه مدت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

کانادا به دلیل موقعیت‌های کاری و تحصیلی که برای اقشار تحصیل‌کرده فراهم کرده است، مقصد رویایی بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان می‌باشد. به همین علت موسسات آموزشی این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانش‌آموختگان در مقاطع تحصیلی مختلف هستند. از آنجایی که در مقاله‌هایی جداگانه به موضوعات تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور پرداخته‌ایم، قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با ویزای تحصیل کوتاه مدت کانادا، اطلاعات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم. در صورتی که نیازمند مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی برای تحصیل دوره‌های کوتاه‌مدت در کانادا می‌باشید حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

همان‌گونه که در مقاله‌های قبلی به ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی اشاره کردیم، نوع دیگری از ویزا وجود دارد که برای شرکت در دوره‌های تحصیلی زیر شش ماه به علاقه‌مندان اعطا می‌گردد. افرادی که ویزای تحصیل موقت کانادا را دریافت می‌کنند، نمی‌توانند در دوره‌های کوآپ (CO-OP) شرکت کنند. در این دوره‌های کارآموزی، کشور کانادا قصد دارد تا با ارائه‌ی رشته‌های فنی، علاوه بر تربیت قشر تحصیل‌کرده، زمینه‌ای را فراهم کند تا علاقه‌مندان به این زمینه‌های کاری بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری وارد بازار کار شوند. اما ویزای تحصیلی کوتاه مدت کانادا به اشخاصی اعطا می‌گردد که قصد تحصیل دوره‌های پیش نیاز در یک دانشگاه یا کالج کانادا را دارند. چنانچه قصد شرکت در کالج های زبان با دوره‌های تحصیلی کمتر از شش ماه در کانادا را دارید یا در دوره آموزشی که در کانادا برگزار می‌شود شرکت می‌کنید که مدت زمان آن کمتر از شش ماه می‌باشد، می‌بایست بدانید که نیازی به اخذ استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا ندارید بلکه می توانید از طریق ویزای توریستی کانادا به منظور تحصیل کوتاه مدت اقدام نمایید.

نکات مهم در رابطه با ویزای توریستی برای تحصیل کوتاه مدت در کانادا

 

نکات مهمی که پیش از اخذ ویزای تحصیل کوتاه مدت کانادا می‌بایست دقت خاصی به آنها داشته باشید، نکات مربوط به ثبت نام در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت می‌باشد. برای شرکت در این دوره‌ها به مدرک دیپلم ۱۲ ساله‌ی مرتبط نیاز دارید. در غیر این صورت می‌بایست مدارکی مانند سابقه‌ی کار مرتبط، ارائه نمایید تا ارتباط موجهی جهت شرکت در این رشته‌ها ایجاد کنید. برای شرکت در این دوره‌ها می‌بایست به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید و یا در دوره های کوتاه مدت زبان در کانادا ثبت نام نمایید. گپ تحصیلی بیشتر از ۶ تا ۷ سال و همچنین سن بالاتر از ۳۱-۳۲ سال، ریسک اخذ ویزا را افزایش می‌دهد. میانگین شهریه‌ای که برای تحصیل در دوره‌های کمتر از شش ماه باید پرداخت نمایید، از مبلغ ۵۰۰۰ دلار کانادا شروع می‌شود. این شهریه برخی دوره‌ها تا پانزده هزار دلار نیز می‌رسد. علاوه بر آن برای زندگی در کانادا، شما ماهانه به مبلغ ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار احتیاج دارید تا بتوانید هزینه‌های مربوط به خوابگاه، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و … را بپردازید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع مدارس شامل پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان

اخذ ویزای تحصیلی پس از گذراندن دوره با ویزای توریستی برای تحصیل

 

چنانچه پس از گذراندن دوره تحصیلی کوتاه مدت قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید می‌توانید با اخذ پذیرش از یک دانشگاه و یا کالج برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید (در این خصوص به مقاله ویزای تحصیلی کانادا مراجعه نمایید). در این دوره‌ها، کشور کانادا تضمین می‌کند که پس از فارغ التحصیلان شدن، فرصت‌های فراوانی برای پیدا کردن کار در این کشور خواهید داشت. کمپانی‌ها و شرکت‌های بسیاری این دوره‌ها را برگزار می‌کنند تا از میان فارغ‌التحصیلان موفق، نیروی کار مد نظر خود را استخدام نمایند. شما با فارغ‌التحصیل شدن در دوره‌های کوآپ می‌توانید در مشاغل دولتی، کمپانی‌های بین‌المللی و چند ملیتی، نهادهای فرهنگی هنری، مشاغل خرد، سازمان‌های مردم نهاد و… شغل مناسبی پیدا کنید. پس از اینکه توانستید از هر یک از این نهادها جاب آفر دریافت کنید، می‌توانید با ارائه‌ی جاب آفر به کنسولگری، ویزای کاری کانادا را بدست آورید. حتی اگر نتوانستید شغل ایده‌آلی پیدا کنید، برنامه‌های اسکیل ورکر و یا برنامه‌های استانی نیز راه‌های جایگزینی برای شما خواهند بود.

پس از اتمام ویزای تحصیل موقت کانادا و پیدا کردن کار، اگر ظرف مدت ۵ سال، ۱۰۹۵ روز در کانادا کار کنید و مالیات‌ بپردازید، کشور کانادا به شما اقامت دائم خواهد داد. پس از ۳ تا ۵ سال بعد از دریافت اقامت دائم نیز می‌توانید پاسپورت کانادا را دریافت نمایید. با داشتن پاسپورت کانادا، شما از تمامیِ مزایا و حقوق شهروندی این کشور به صورت کامل برخوردار خواهید شد! و اینگونه می‌توانید آینده‌ی خود و خانواده‌ی عزیزتان را آنگونه که لایق آن هستید، با آرامش و امنیت خاطر بسازید.

در صورتی که نیازمند مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی برای دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت در کالج یا دانشگاه های کانادا می‌باشید، حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »
هزینه ها و شرایط زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری

شهر کلگری و دانشگاه‌های آن طرفدارهای زیادی بین دانشجوها و مهاجرین دارد. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و نسبت به شهرهای تورنتو و

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید