برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا

اقامت از طریق نیروی کار ماهر

برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا از آن دسته برنامه هایی است که دولت کانادا و اداره مهاجرتی این کشور از طریق نظام جدید اکسپرس انتری در اختیار متقاضیان و نیروی متخصص به کانادا قرار می دهد. می توان گفت این برنامه برای آن دسته از افرادی است که به خاطر داشتن تجربه کاری، تخصص و مهارت بالای خود کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر Skilled Workers

 

یکی از اهداف اصلی که دولت کانادا را ترغیب به اتخاذ برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر می کند پذیرفتن تازه واردین ماهر و متخصصی است که کمک شایانی به اقتصاد رو به رشد کانادا می کنند. از سوی دیگر این برنامه فرصت ایده آلی است تا نیروی کار متخصصی که به دنبال کار در کشور کانادا هستند با اخذ ویزای کار کانادا نسبت به اقامت دائم خود در این کشور اقدام کنند. چنانچه شما هم قصد دارید همه آنچه که مربوط به برنامه مهاجرت نیروی کار به کانادا می شود را بدانید پیشنهاد می کنیم حتماً مطلب ما را مطالعه نمایید.

برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا چیست؟

 

تا چه اندازه درباره برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا مطلع هستید؟
به طور معمول کانادا از آن دسته کشورهای مهاجرپذیر غربی است که همواره نیاز بالایی به نیروی کار ماهر دارد. از آنجایی که افراد خبره و متخصص در زمینه های شغلی مختلف از نظر دولت این کشور بسیار ارزشمند هستند و همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. از همین رو یکی از اهداف اصلی برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا، وارد شدن نیروی متخصص به بازار کار است تا کارگران ماهر و متخصص در زمینه های مختلف بتوانند به عنوان نقش فعال، به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک شایانی کنند. در واقع اداره مهاجرت کانادا با این کار خود قدم بسیار بزرگی در جهت پر کردن کمبودهای نیروی متخصص و ماهر در بازار کار خود برمی دارد. بر اساس این نوع برنامه متقاضیان پس از ۶ ماه از پذیرفته شدن تقاضایشان می توانند وارد کشور کانادا شده و در آن به عنوان نیروی کار مشغول به کار شوند.
ویزای توریستی کانادا

شرایط برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا

از آنجایی که ایرانیان زیادی به دنبال برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر در کانادا هستند و از طرفی هم ارتباطات و علاقه آن ها به حرفه و شغل خود بسیار محکم است در نتیجه ورود آن ها به این کشور همراه با منطق و احترام متقابل می باشد و نتیجتاً هردو جه نیروی کار متخصص مقیم این کشور و چه دولت کانادا از ثمرات آن به طور یکسان بهره مند می شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار نیروی متخصص را دارید لازم است تا حدودی با شرایط برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا باخبر شوید. قبل از هرچیز باید گفت متقاضیانی که بالاترین امتیاز را در حوزه کاری و تخصص دارند به کار در کشور کانادا دعوت می شوند. افراد واجد شرایط باید دارای ویژگی های زیر باشند:

  • حتماً از یکی از استان های کشور کانادا پیشنهاد کاری داشته باشد
  • دارای واجد شرایط بر اساس نیازمندی های نیروی کار در کشور کانادا باشد
  • از استطاعت مالی در اداره زندگی خود تا ۶ ماه پس از ورود به کانادا برخوردار باشد
  • دارای حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در یک زمینه کاری یا مشابه آن باشد
  • توانایی خواندن و نوشتن زبان انگلیسی و فرانسوی را داشته باشد

سیستم امتیازبندی برای برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا Comprehensive Ranking System (CRS)

 

اگر شما هم فکر می کنید واجد شرایط برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا هستید می توانید رزومه کاری خود را اکسپرس انتری به اداره مهاجرتی این کشور ارسال کرده و نسبت به دریافت اقامت خود در یکی از استان های این کشور اقدام کنید. شایان ذکر است که اکسپرس انتری به یک سیستم برنامه مهاجرتی آنلاین گفته می شود که برای دسته های مهاجرت کاری و اقتصادی متقاضیان طراحی و راه اندازی شده است.

برای بالا بردن امتیاز خود در این سیستم لازم است از جنبه های زیر واجد شرایط باشید:

  • تحصیلات
  • سطح توانایی در دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسه)
  • تجربه کاری
  • سن
  • سازگاری

جدیدترین مقاله ها

_

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

مشاوره تلفنی

با ما تماس بگیرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع  لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

مشاوره تلفنی

با ما تماس بگرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.