مهاجرت از طریق برنامه های استانی

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

به طور کلی برنامه مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی که به آن روش مهاجرت PNP نیز گفته می‌شود یکی از روش‌های سریع دریافت ویزای کانادا است که گروه‌های خاص و منحصر به فردی را در بر می‌گیرد. به طور معمول این برنامه برای کارگران است که با داشتن مهارت، آموزش و تجربه خاص این امکان در اختیارشان قرار داده می‌شود تا یکی از استان‌ها و مناطقی از کانادا را که علاقه‌مند به سکونت در آن هستند را انتخاب کنند.

شرایط ویزای توریستی کانادا

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

همه چیز درباره مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی Provincial Nominee Program (PNP)

به طور کلی این مبحث که برنامه استانی مهاجرت به کانادا چگونه کار می‌کند به فرایندهای مربوط به آن استان بستگی دارد که شما برای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کانادا درخواست داده‌اید. به طور معمول گزینه‌هایی نظیر اکسپرس و درخواست مبتنی بر کاغذ پیش پای مهاجران گذاشته می‌شود. به این شیوه که متقاضیان یکی از استان‌های کشور کانادا بر اساس توانایی‌هایی که می‌توانند آن استان را در زمینه رشد اقتصادی کمک نمایند درخواست خود را جهت مهاجرت ابلاغ کرده و به صورت یک گواهی انتخاب به استان مذکور ارسال می‌کند. پس از این که استان مربوطه درخواست متقاضی را قبول نمود، فرد درخواست جداگانه دیگری برای اداره مهاجرتی کشور کانادا به منظور تقاضای اخذ اقامت دائم ارسال می‌کند. تمامی متقاضیان بایستی به عنوان قسمتی از این روند برنامه استانی مهاجرت به کانادا یک معاینه پزشکی جهت ارائه گواهی سلامت و نیز مجوز برای تضمین مهارت‌های خود به سازمان مهاجرتی کشور کانادا ارائه نمایند. در ادامه دو فرایند مربوط به برنامه مهاجرت به کشور کانادا را توضیح می‌دهیم.
 
ویزای توریستی کانادا

فرایند مبتنی بر کاغذ Paper-based process در برنامه استانی

در این نوع از فرایند مهاجرت بر اساس برنامه استانی، متقاضی بایستی برای دریافت نمایندگی خود با جریان ورودی مبتنی بر کاغذ یا همان غیر اکسپرس درخواست خود را به قلمرو مذکور ابلاغ نماید. به علاوه آن که نیاز است متقاضی شرایط لازم برای پذیرش در استان مذکور را که برای آن درخواست اخذ اقامت دائم داده است را داشته باشد. زمانی که درخواست متقاضی از سوی استان مربوطه مورد قبول واقع شد آنگاه وی می‌تواند درخواست اخذ اقامت دائم خود را به اداره مهاجرتی کشور کانادا ارسال کند. شایان ذکر است کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را بر اساس برنامه مهاجرت استانی این کشور دارند لزوماً باید تمامی شرایط استان مربوطه‌ای که آن‌ها را نامزد می‌کند را رعایت کنند. همچنین این که درخواست خود را به صورت یک تقاضای کاغذی برای دریافت اقامت خود ارسال کنند.

 

فرایند ورودی سریع یا اکسپرس انتری Express Entry process

یکی دیگر از انواع روش‌های مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی، فرایند آنلاین یا همان اکسپرس انتری Express Entry process (که در مقاله ویزای کار کانادا به طور کامل شرح داده‌ایم) است که بسیاری از استان‌های این کشور برای پذیرش مؤثر و کارآمد تازه واردین از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی دو راه برای اعمال و به اجرا در آوردن این فرایند وجود دارد:
اول اینکه فرد متقاضی با محدوده یا استان مورد نظر خود در کشور کانادا تماس بگیرد و برای جریان اکسپرس اینتری کانادا خود درخواست نماید. چنانچه استان با محدوده مورد نظر درخواست فرد متقاضی را مورد تائید قرار دهد فرد متقاضی می‌تواند برای خود یک حساب کاربری اکسپرس اینتری ایجاد کرده و به واسطه آن نشان دهد که به عنوان استان نامزد شده در آمده است.
در حال حاضر مهم‌ترین ایالت‌هایی که دارای برنامه اکسپرس اینتری هستند:
منیتوبا
آنتاریو
پرینس ادواردز
ساسکاچوان

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله‌ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید