مهاجرت از طریق برنامه های استانی

شرایط ویزای توریستی کانادا

به طور کلی برنامه مهاجرت از طریق برنامه های استانی که به آن روش مهاجرت PNP نیز گفته می شود یکی از روش های سریع دریافت ویزای کانادا است که گروه های خاص و منحصر به فردی را در بر می گیرد. به طور معمول این برنامه برای کارگران است که با داشتن مهارت، آموزش و تجربه خاص این امکان در اختیارشان قرار داده می شود تا یکی از استان ها و مناطقی از کانادا را که علاقه مند به سکونت در آن هستند را انتخاب کنند.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

همه چیز درباره مهاجرت از طریق برنامه های استانی Provincial Nominee Program (PNP)

 

به طور کلی این مبحث که برنامه استانی مهاجرت به کانادا چگونه کار می کند به فرایندهای مربوط به آن استان بستگی دارد که شما برای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کانادا درخواست داده اید. به طور معمول گزینه هایی نظیر اکسپرس و درخواست مبتنی بر کاغذ پیش پای مهاجران گذاشته می شود. به این شیوه که متقاضیان یکی از استان های کشور کانادا بر اساس توانایی هایی که می توانند آن استان را در زمینه رشد اقتصادی کمک نمایند درخواست خود را جهت مهاجرت ابلاغ کرده و به صورت یک گواهی انتخاب به استان مذکور ارسال می کند. پس از اینکه استان مربوطه درخواست متقاضی را قبول نمود، فرد درخواست جداگانه دیگری برای اداره مهاجرتی کشور کانادا به منظور تقاضای اخذ اقامت دائم ارسال می کند. تمامی متقاضیان بایستی به عنوان قسمتی از این روند برنامه استانی مهاجرت به کانادا یک معاینه پزشکی جهت ارائه گواهی سلامت و نیز مجوز برای تضمین مهارت های خود به سازمان مهاجرتی کشور کانادا ارائه نمایند. در ادامه دو فرایند مربوط به برنامه مهاجرت به کشور کانادا را توضیح می دهیم.

برنامه های استانی Provincial Nominee Program (PNP) مهاجرت به کشور کانادا چگونه کار می کند؟

به طور کلی این مبحث که برنامه استانی مهاجرت چگونه کار می کند به فرایندهای مربوط به آن استان بستگی دارد که شما برای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم در آن درخواست داده اید. به طور معمول گزینه هایی نظیر اکسپرس و درخواست مبتنی بر کاغذ پیش پای مهاجران گذاشته می شود. به این شیوه که متقاضیان یکی از استان های کشور کانادا بر اساس توانایی هایی که می توانند آن استان را در زمینه رشد اقتصادی کمک نمایند درخواست خود را جهت مهاجرت ابلاغ کرده و به صورت یک گواهی انتخاب به استان مذکور ارسال می کند. پس از اینکه استان مربوطه درخواست متقاضی را قبول نمود، فرد درخواست جداگانه دیگری برای اداره مهاجرتی کشور کانادا به منظور تقاضای اخذ اقامت دائم ارسال می کند. تمامی متقاضیان بایستی به عنوان قسمتی از این روند برنامه استانی مهاجرت یک معاینه پزشکی جهت ارائه گواهی سلامت و نیز مجوز برای تضمین مهارت های خود به سازمان مهاجرتی کشور کانادا ارائه نمایند. در ادامه دو فرایند مربوط به برنامه مهاجرت به کشور کانادا را توضیح می دهیم.

ویزای توریستی کانادا

فرایند مبتنی بر کاغذ Paper-based process در برنامه استانی

 

در این نوع از فرایند مهاجرت بر اساس برنامه استانی، متقاضی بایستی برای دریافت نمایندگی خود با جریان ورودی مبتنی بر کاغذ یا همان غیر اکسپرس درخواست خود را به قلمرو مذکور ابلاغ نماید. به علاوه آنکه نیاز است متقاضی شرایط لازم برای پذیرش در استان مذکور را که برای آن درخواست اخذ اقامت دائم داده است را داشته باشد. زمانی که درخواست متقاضی از سوی استان مربوطه مورد قبول واقع شد آنگاه وی می تواند درخواست اخذ اقامت دائم خود را به اداره مهاجرتی کشور کانادا ارسال کند. شایان ذکر است کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را بر اساس برنامه مهاجرت استانی این کشور دارند لزوماً باید تمامی شرایط های استان مربوطه ای که آن ها را نامزد می کند را رعایت کنند. همچنین اینکه درخواست خود را به صورت یک تقاضای کاغذی برای دریافت اقامت خود ارسال می کند.

فرایند ورودی سریع یا اکسپرس انتری Express Entry process

 

یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت از طریق برنامه های استانی، فرایند آنلاین یا همان اکسپرس انتری Express Entry process (که در مقاله ویزای کار کانادا به طور کامل شرح داده ایم) است که بسیاری از استان های این کشور برای پذیرش مؤثر و کارآمد تازه واردین از آن استفاده می کنند. به طور کلی دو راه برای اعمال و به اجرا در آوردن این فرایند وجود دارد:
اول اینکه فرد متقاضی با محدوده یا استان مورد نظر خود در کشور کانادا تماس بگیرد و برای جریان اکسپرس اینتری کانادا خود درخواست نماید. چنانچه استان با محدوده مورد نظر درخواست فرد متقاضی را مورد تائید قرار دهد فرد متقاضی می تواند برای خود یک حساب کاربری اکسپرس اینتری ایجاد کرده و به واسطه آن نشان دهد که به عنوان استان نامزد شده در آمده است.
در حال حاضر مهمترین ایالت هایی که دارای برنامه اکسپرس اینتری هستند:
منیتوبا
آنتاریو
پرینس ادواردز
ساسکاچوان

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع  لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

مشاوره تلفنی

با ما تماس بگرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

مشاوره تلفنی

با ما تماس بگیرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

جدیدترین مقاله ها

_