ویزای دیدار بستگان کانادا

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

موضوع اصلی که در این مقاله به آن می‌پردازیم، ویزای دیدار از بستگان کانادا می‌باشد. اما برای درک بهتر این نوع ویزا، شما عزیزان را با برخی اطلاعات مهم در رابطه با انواع ویزای توریستی کانادا آشنا خواهیم کرد. ویزای توریستی کانادا، نوع خاصی از ویزا می‌باشد که هدف صدور آن تفریح، گردشگری، دیدار دوستان یا خانواده می‌باشد. خوشبختانه به علت قوانین موجود در کانادا، ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان به راحتی صادر می‌شود. براساس این ویزا، شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه، بدون وقفه، در کشور کانادا اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است که با این ویزا اجازه‌ی کار یا تحصیل را نخواهید داشت. در صورتی که نیازمند مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی برای دیدار بستگان خود می‌باشید حتما با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید. 

همه چیز درباره ویزای دیدار از بستگان کانادا

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

ویزای توریستی به دو گروه اصلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 1. ویزای یک بار ورود: در این نوع ویزا شما تنها یک بار اجازه‌ی ورود به خاک کانادا را دارید و برای ورود مجدد، می‌بایست دوباره اقدام نمایید.
 2. ویزای چند بار ورود: این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که پاسپورت شما دارای اعتبار است، به صورت نامحدود (هر بار حداکثر ۶ ماه) به کانادا سفر کنید. البته توجه داشته باشید که ۱ ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت، اعتبار این ویزا نیز به پایان می‌رسد. این ویزا به ویزای مولتی کانادا مشهور می باشد.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، باید شرایط خاصی را رعایت نمایید. در صورت نداشتن هر یک از این شرایط، ویزای شما از طرف کنسولگری کانادا رد خواهد شد. این شرایط عبارتند از:

 1. پاسپورت معتبر.
 2. تمکن مالی لازم برای مدت اقامت در کانادا.
 3. ارائه ترجمه دارایی‌ها از قبیل املاک، زمین و اتومبیل.
 4. ارائه مدارک شغلی معتبر
 5. ارائه دعوت‌نامه معتبر
 6. تهیه‌ی تعهدنامه‌ای مبنی بر ترک کانادا در زمان تعیین شده در ویزا.
 7. اثبات پیروی از قوانین کانادا در طول مدت زمان اقامت.
 8. اثبات داشتن وابستگی‌های خانوادگی، عاطفی و مالی به کشور مبدا جهت ترک کانادا پس از اتمام مدت ویزا

ویزای دیدار از بستگان کانادا

 

یکی از انواع ویزای توریستی که متقاضیان فراوانی دارد، ویزای دیدار از بستگان کانادا می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید با ثبت درخواست روادیدِ ورود بستگان در سامانه‌ی روادید الکترونیک، تایید روادید را دریافت نمایید. البته برای دریافت این گذرنامه می‌توانید به صورت حضوری نیز اقدام نمایید. از آنجایی که ویزای دیدار از بستگان در گروه ویزای توریستی قرار دارد، می‌تواند به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود صادر گردد. با هر بار ورود به کانادا اجازه دارید مدت شش ماه در کانادا باشید و تا پایان مدت ویزا اجازه ورود به کانادا را خواهید داشت. با ویزای توریستی اجازه تحصیل یا کار در کانادا نخواهید داشت و جهت کار یا تحصیل می بایست ورک پرمیت و یا استادی پرمیت اخذ نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دیدار از بستگان کانادا عبارتند از:


 1. اصل گذرنامه باحداقل 6 ماه اعتبار
 2. برگه‌ی ثبت درخواست روادید (به صورت حضوری یا الکترونیک).
 3. تکمیل فرم مشخصات خانواده
 4. تکمیل فرم سوابق سفر و مشخصات فردی
 5. سوابق قبلی سفر و ارائه ویزاهای قبلی سفر به نقاط جهان
 6. بیمه‌نامه مسافرتی معتبر از نظر دولت کانادا
 7. مدارک مالی و گواهی تمکن معتبر
 8. مدارک دارایی‌ها از قبیل ملک و آپارتمان
 9. مدارک شغلی معتبر
 10. دعوت‌نامه معتبر از فرد کانادایی با مدارک شغلی و مالی وی و همچنین مدارک نسبت خانوادگی
 11. اجازه‌نامه‌ی سرپرست قانونی برای افراد زیر ۱۸سال
 12. پرداخت هزینه‌های مربوط به کارهای اداری اخذ روادید

والدینی که فرزندان یا نوه‌هایشان اقامت دائم کانادا و یا حتی شهروندی کانادا را دارند، می‌توانند از سوپر ویزای کانادا که نوعی ویزای توریستی است، استفاده نمایند. این ویزا ۱۰ سال اعتبار دارد (برای پاسپورت‌های ایرانی این اعتبار ۵ ساله است). در هر بار ورود به کانادا نیز می‌توانید تا حداکثر ۲ سال متوالی در کانادا اقامت داشته باشید. برای دریافت این ویزا به دعوت‌نامه‌ایی از طرف فرزند یا نوه‌ی خود احتیاج دارید و با توجه به شغل شما، مدارک مورد نیاز نیز متفاوت است.

پس از اینکه پرونده خود را به صورت آنلاین در آدرس سایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس: www.canada.ca  بارگزاری کردید و هزینه‌های ویزا و انگشت‌نگاری را پرداخت کردید می‌بایست جهت بیومتریک به یک از مراکز انگشت‌نگاری کانادا مراجعه نموده و  مراحل انگشت‌نگاری و عکس‌برداری را انجام دهید، و سپس می‌بایست صبر کنید تا با درخواست ویزای شما موافقت شود. مدت زمانی که طول می‌کشد تا جواب ویزای توریستی شما آماده شود، بستگی به تعداد پرونده‌ها در اداره مهاجرت دارد اما به طور معمول حدود سه ماه به طول می‌کشد. برای اطلاع از زمان رسیدگی به پرونده‌های مختلف که به صورت حدودی می‌باشد می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/check-processing-times.html

حتی بسته به اینکه تابعیت چه کشوری را دارید، ممکن است زمان تقریبی این فرآیند کمی متفاوت باشد. شغل شما، سن، هدف از سفر به کانادا و عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر روی زمان بررسی ویزای شما تاثیر داشته باشند.

چنانچه قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید هم اکنون با کارشناسان شرکت آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

جدیدترین مقاله‌ها

شرایط مهاجرت به کانادا بدون وکیل

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

گروهی از متقاضیان مهاجرت دوست دارند مراحل مربوط به اپلای و مهاجرت را خودشان انجام دهند. بهتر است بدانید که برای دولت کانادا مهاجرت به

Read More »
هزینه ها و شرایط زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری

شهر کلگری و دانشگاه‌های آن طرفدارهای زیادی بین دانشجوها و مهاجرین دارد. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و نسبت به شهرهای تورنتو و

Read More »

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید