هزینه مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کانادا 2021

یکی از عمده ترین سوالاتی که متقاضیان علاقه‌مند به مهاجرت کانادا با آن روبرو می شوند این است که هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ به همین جهت از آنجایی که کانادا یکی از پیشرفته ترین و بهترین کشورها در جهان است و افراد بسیاری به قصد زندگی و کار به این کشور مهاجرت می کنند، ما در این مقاله سعی داریم تا جواب سوال “برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟” را پیدا کنیم.

حداقل هزینه مهاجرت به کانادا

در ابتدای امر افراد متقاضی در صورت مهاجرت به کشور کانادا لازم است تا ضمن پرداخت هزینه های عمومی همانند هزینه خرید بلیت، هزینه امرار معاش، آزمایشات لازم پزشکی، دیگر هزینه های لازم را به‌عنوان هزینه مهاجرت پرداخت نمایند. این هزینه ها شامل موارد زیر می باشد.

 • هزینه های عمومی مهاجرت به کانادا

هزینه های عمومی مهاجرت به کانادا شامل هزینه هایی چون تهیه بلیت، آزمایش ها و در نهایت هزینه اولیه زندگی و امرار معاش متقاضی در کانادا می باشد. که معمولا لازم است تا فرد جهت اجاره خانه در کانادا برای مدت ۱ ماه، هزینه ای بالغ بر ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار پرداخت نماید. البته لازم به ذکر است که این هزینه بسته به موقعیت جغرافیایی، متراژ خانه، تعداد نفرات و… متفاوت می باشد.

 • هزینه های دولتی مهاجرت

هزینه های دولتی نیز شامل هزینه هایی است که لازم است متقاضی در هنگام ارسال پرونده خود به اداره مهاجرت، پرداخت نماید که این میزان مبلغ، بسته به نوع ویزا و یا پرونده مهاجرتی متفاوت و شامل موارد زیر است.

لیست کلی هزینه های مهاجرت به کانادا

 • هزینه بلیت رفت و برگشت چند روزه در صورت مصاحبه در کشور کانادا (درصورت مصاحبه در کشوری غیر از کانادا، متقاضیان لازم است تا علاوه بر پرداخت هزینه بلیت، مبلغی را نیز برای اقامت در آن کشور پرداخت نمایند.)
 • هزینه های مربوط به انجام آزمایشات پزشکی و دریافت گواهی سلامت
 • هزینه وکیل برای مهاجرت
 • در صورت ورود به کشور کانادا به عنوان سرمایه گذار و یا مهاجرت در زمینه تجارت، اقتصاد و تحصیل در کانادا، باید مبلغی (۴۹۰ دلار) پرداخت نمایید.
 • هزینه دولتی کانادا
 • هزینه های مربوط به یک سال اول زندگی در کانادا (هزینه یک ماه زندگی در کانادا با توجه به اجاره خانه و دیگر هزینه های معمول، بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متفاوت است.)
 • هزینه دریافت ویزای کانادا
بیشتر بخوانید  مهاجرت از روش PEQ (تجربه کاری کبک)

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

هزینه های مهاجرت از طریق ویزای توریستی کانادا بسته به نوع ویزا متفاوت است.

 • متقاضیان برای دریافت ویزای مولتی کانادا، باید به ازای هر فرد، مبلغ ۱۰۰ دلار کانادا را پرداخت نمایند.
 • در صورت افزایش مدت زمان حضور و اقامت موقت در کانادا، لازم است به ازای هر فرد، مجددا مبلغ ۱۰۰ دلار پرداخت شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق اسپانسرشیپ، با توجه به اسپانسر شدن والدین یا خانواده و نوع پرونده شخص، میزان هزینه پرداختی بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ متغیر می باشد.

هزینه مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری

در سیستم اکسپرس اینتری نیز لازم است تا متقاضی در ابتدای امر و در هنگام عقد قرارداد،  ۵۰% مبلغ و در صورت صدور شماره پرونده ۲۵% دیگر از مبلغ و در نهایت پس از پایان کار و صدور ویزای کار، ۲۵% باقی مانده را بپردازد.

باید توجه شود که هزینه اپلای جهت دریافت ویزای کار کانادا برای هر فرد برابر ۱۵۵ هزار دلار ( کانادا) می باشد.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تجارت

در حال حاضر مهاجرت تجاری کانادا از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی و خود اشتغالی امکان پذیراست که متقاضی در صورت انتخاب هر یک از روش ها جهت مهاجرت، لازم است تا هزینه های آن را پرداخت نماید.

هزینه مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

در صورت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فرد متقاضی ملزم به پرداخت ۱۰۵۰ دلار می باشد. همچنین در صورت همراه بودن اعضای خانواده (زیر ۲۲ سال) ۱۵۰ دلار و در صورت داشتن سن بیشتر از ۲۲ سال، لازم است برای هر فرد ۵۵۰ دلار بپردازد.

هزینه مهاجرت به کانادا با کارآفرینی

برای مهاجرت از طریق کارآفرینی نیز فرد متقاضی باید مبلغی همانند شرایط هزینه سرمایه گذاری به عنوان هزینه دولتی پرداخت نماید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

فرد متقاضی برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی نیز مستلزم پرداخت مبلغی برابر مبلغ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد (یعنی متقاضی باید ۱۰۵۰ دلار را پرداخت و در صورت همراه بودن خانواده به ازای هر فرد زیر ۲۲ سال، ۱۵۰ دلار و به ازای هر فرد بالای ۲۲ سال، ۵۵۰ دلار بپردازد.)

بیشتر بخوانید  اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

هزینه متقاضی برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا برابر مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ دلار می باشد. که از این مبلغ ۲۵۰۰ دلار جهت پذیرش دانشگاه و ۲۵۰۰ مابقی جهت دریافت ویزای کانادا بصورت اقساط پرداخت می شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص برای هر فرد برابر ۵۵۰ دلار می باشد که لازم است تا متقاضی در صورت همراه بودن اعضای خانواده زیر ۲۲ سال، به ازای هر فرد ۱۵۰ دلار و در صورت بیشتر بودن سن از ۲۲ سال برای هر فرد ۵۵۰ دلار دیگر را بپردازد.

هزینه وکیل مهاجرت

همانطور که پیشتر نیز گفته شد متقاضیان در صورت مهاجرت ضمن پرداخت هزینه های عمومی و هزینه های دولتی لازم است تا هزینه وکیل مهاجرت کانادا را نیز بپردازد که این هزینه بسته به نوع امور مهاجرتی و حق وکاله وکیل و تخصص دفتر وکالتی، متفاوت می باشد.

هزینه بیومتریک

فرد متقاضی در صورت ثبت مشخصات بیومتریکی خود نیز لازم است تا هزینه ۸۵ دلار (برای هر فرد) را پرداخت نماید. این هزینه برای خانواده دو نفره و یا تعداد بیشتر برابر ۱۷۰ دلار و برای گروه های سه نفره ۲۵۵ دلار کانادا می باشد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اقامت موقت

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اقامت موقت

در صورت مهاجرت از طریق اقامت موقت، لازم است تا هر فرد هزینه ای بالغ بر ۴۹۰ هزار دلار را به عنوان حق ورود به کشور کانادا پرداخت نماید.

هزینه اقامت دائم در کانادا

لازم به ذکر است که متقاضی در صورت دریافت اقامت دائم کانادا باید هزینه هایی را که توسط اداره مهاجرت برای فرد (بر اساس پروفایل شخصی) مشخص شده پرداخت کند. اگر به اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره هزینه مهاجرت به کانادا نیاز دارید، همین حالا با مشاوران آتلانتیک ۷۲۴ تماس حاصل نمایید. تیم مشاوره مهاجرت ما، متشکل از مشاوران باتجربه و متخصص در امور مهاجرتی می باشد که همواره متقاضیان علاقه‌مند به مهاجرت به کشور کانادا را راهنمایی می نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *