مهاجرت به استان های آتلانتیک کانادا

مهاجرت به استان آتلانتیک کانادا

امروزه مهاجرت از طریق کار یا تحصیل در استان های آتلانتیک به یکی از جدیدترین و بهترین روش مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم تبدیل شده به گونه ای که طبق آن دولت فدرال کانادا، همراه با استان های آتلانتیک، به متقاضیان این امکان را می دهند تا از طریق کار و یا تحصیل به نواحی شرقی کانادا در سواحل اقیانوس اطلس (آتلانتیک کانادا) مهاجرت کنند. به همین منظور در این مقاله سعی شده تا ضمن آشنایی با استانهای آتلانتیک، متقاضیان عزیز را با برنامه مهاجرتی آتلانتیک آشنا کنیم.

آتلانتیک کانادا کجاست؟

آتلانتیک کانادا (Atlantic Canada) شامل ۴ استان در نواحی شرقی کشور کانادا و سواحل اقیانوس اطلس می باشد که متقاضیان می توانند از طریق مهاجرت کاری یا ادامه تحصیل به استان های آتلانتیک، اقامت دائم خود را نیز بدست آورند.

 

برنامه مهاجرتی استانهای آتلانتیک

استانهای آتلانتیک کانادا

استان های آتلانتیک کانادا شامل ۴ استان نوفوند لند و لبردر، نیو برونسویک، پرینس ادوارد و نوا اسکوشیا و می شود که به فرد این امکان را می دهد تا به راحتی نسبت به دیگر استان های کانادا، به کشور کانادا مهاجرت نمایند. در واقع در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا افراد می توانند بدون نیاز به سپری کردن پروسه LMIA Labour Market Assessment و دارا بودن مدرک CLB-4 آیلتس (با داشتن نمره ۴ در مهارت گفتار و نوشتار، نمره ۴.۵ در مهارت شنیدار و نمره ۳.۵ در مهارت خواندن)، سریع تر از روش اکسپرس اینتری، به کشور کانادا مهاجرت نمایند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، یک برنامه مشترک بین دولت فدرال کانادا و ۴ استان آتلانتیک (نیو برونسویک، نوفوند لند و لبردر، نوا سکوشیا و پرینس ادوارد) می باشد که با جذب متقاضیان فارغ التحصیل بین المللی و کارگران متخصص خارجی به جهت کم بودن نیروی کار کانادا، امکان مهاجرت سریع و اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می نماید. در واقع بر اساس مهاجرت به آتلانتیک کانادا، متقاضیان می توانند با شرکت در این برنامه و داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمایانی مورد تایید استان آتلانتیک، به جهت پر شدن فرصت های شغلی و رفع کمبود نیروی کار، بدون نیاز به سپری کردن دوره های LMIA، به کانادا مهاجرت و در این کشور استخدام شوند. که این برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا شامل موارد زیر می شود:

بیشتر بخوانید  تمدید مدت اقامت توریستی در کانادا

 • برنامه نیروی ماهر
 • برنامه نیروی نیمه ماهر
 • برنامه فارغ اتحصیلان بین المللی

لازم به ذکر است که بر اساس نوع برنامه انتخابی، متقاضیان به تحصیلات، تجربه و پیشنهاد کاری متفاوتی نیازمندند که در زیر به بررسی هر یک می پردازیم.

 استان های آتلانتیک کانادا

۱- برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا توسط نیروی ماهر

 • تجربه کاری

بر اساس برنامه نیروی ماهر آتلانتیک، لازم است تا فرد در ۳ سال گذشته، دارای تجربه کاری تمام وقت یا نیمه وقت به مدت ۱ سال (۱۵۶۰ساعت یا به عبارتی ۳۰ ساعت در هفته) باشد. لازم به ذکر است که سابقه کاری افراد می تواند توسط دو کارفرمای مختلف باشد و تجربه کار بصورت داوطلبانه و کارآموزی، قابل قبول نمی باشد.

 • تحصیلات

در برنامه مهاجرتی آتلانتیک توسط نیروی ماهر نیز لازم است تا فرد دارای حداقل ۱ سال تحصیلات در مقطع دیپلم (بعد از دبیرستان) و یا ۱ سال تحصیلات در مراکز آموزش عالی ( در همین مقطع در خارج از کشور کانادا) باشد.

 • پیشنهاد کاری

همچنین در این برنامه لازم است تا پیشنهاد کاری افراد در طبقه بندی NOC 0,A,B از مشاغل مورد نیاز کانادا باشد.  توجه شود که اعتبار پیشنهاد کاری، تا ۱ سال از مدت زمان دریافت اقامت دائم می باشد.

۲- برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا توسط نیروی نیمه ماهر

 • تجربه کاری

بر اساس این برنامه نیز لازم است تا افراد از سابقه کار در طبقه بندی NOC C مشاغل کانادا برخوردار باشند.

 • تحصیلات

این برنامه مهاجرتی آتلانتیک نیاز به تحصیلات خاصی ندارد.

 • پیشنهاد کاری

پیشنهاد کاری افراد در این برنامه نیز در طبقه بندی NOC 0,A,B,C قرار می گیرد.

۳- برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا توسط فارغ التحصیلان بین المللی

 • تجربه کاری

در این برنامه مهاجرتی افراد به تجربه کاری نیاز ندارند.

 • تحصیلات

تحصیلات افراد در این برنامه باید در مقطع بعد از دبیرستان، برابر حداقل ۲ سال تحصیل و در مقطع کارآموزی و آموزش برابر حداقل ۲ سال تحصیل بصورت دانشجو تمام وقت در مراکز آموزشی استان آتلانتیک کانادا باشد.

بیشتر بخوانید  هزینه مهاجرت به کانادا در سال 2021 چقدر است؟

 • پیشنهاد کاری

همچنین باید پیشنهاد کاری افراد در این برنامه نیز در طبقه بندی NOC 0,A,B,C از مشاغل کانادا قرار گیرد.  توجه شود که اعتبار این پیشنهاد کاری، باید ۱ سال از مدت زمان دریافت اقامت دائم کانادا باشد. لازم به ذکر است که افراد در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا نیازمند حداقل مدرک CLB4 می باشند (البته از زمان دریافت این مدرک نباید بیش از ۲ سال سپری شده باشد.) همچنین لازم است تا افراد پس از ورود به کانادا ثابت کنند که در این مدت از لحاظ مالی توانایی حمایت خود و خانواده را دارند.

مهاجرت از طریق استانهای آتلانتیک

همانطور که پیش تر نیز گفته شد مهاجرت به کانادا از طریق کار یا تحصیل در استان های آتلانتیک یکی از بهترین روش هایی است که امروزه بسیاری از افراد جهت مهاجرت انتخاب می نمایند اما در این روش، مهاجرت از طریق پیشنهاد کار در استان آتلانتیک نسبت به مهاجرت تحصیلی کانادا از مزایای بیشتری برخوردار است؛ چرا که با این روش افراد متقاضی می توانند بدون نیاز به نمره آیلتس ۷ و عدم پرداخت شهریه از طریق استان های آتلانتیک به کانادا مهاجرت نمایند. (بسیاری از افراد متقاضی به جهت سخت بودن امتحان آیلتس برنامه اسکیل ورکر قادر به سپری کردن روند مهاجرتی خود نمی باشند این در حالی است که نمره قبولی آیلتس در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا برابر ۴  الی ۵ می باشد.)

 لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ هیچ خدماتی در زمینه مهاجرت به استانهای آتلانتیک کانادا ارائه نمی کند. برای اطلاعات بیشتر درباره روش های برتر جایگزین این روش با کارشناسان ما تماس بگیرید.