آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا برای زندگی

آیا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟ 

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر کاری لازم است درباره این کشور اطلاعات کاملی کسب کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری به کانادا سفر کنید. به همین جهت ما در این مقاله سعی داریم به دانستنی‌های کشور کانادا بپردازیم تا علاقه‌مندان بتوانند از همه جهات با این کشور آشنا شوند.

درباره کانادا

آشنایی با جغرافیای کانادا

مختصات جغرافیایی این کشور: ۶۰ درجه شمالی و ۹۵ درجه غربی است. کشور کانادا، دومین کشور بزرگ جهان واقع در شمال قاره آمریکا می‌باشد که از جنوب به کشور امریکا، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال نیز به اقیانوس شمالی ختم می‌شود. به همین دلیل وجود تنوع جغرافیایی باعث شده که آب و هوای این کشور بسیار متفاوت باشد اما با این وجود اغلب نواحی واقع در کانادا دارای تابستان‌هایی معتدل و زمستان‌هایی سرد و طولانی می‌باشند.

این کشور بزرگ جهان، با مساحت ۶۷۰/۹۸۴/۹، تشکیل شده از ۱۰ استان «کبک، آلبرتا (ادمونتون)، بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)، مانیتوبا (وینیپگ)، نیوبرانزویک (فردریکتون)، نوااسکوشیا (هلی فکس)، نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز)، پرنس ادوارد (شارلوتتاون)، اونتاریو (تورنتو) و ساسکاچوان (رجینا)» و ۳ قلمرو و شهرهای متنوع بسیاری است که توانسته جمعیت ۴۴۰/۲۵۵/۳۶ نفر را در خود جای دهد؛ که حدود ۹۰% از این جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از مرز آمریکا و در جنوب کشور کانادا متراکم شده‌اند.

همچنین پایتخت این کشور، شهر اتاوا واقع در استان اونتاریو می‌باشد.

نقشه کانادا

نقشه کانادا

مهم‌ترین شهرهای کانادا

از بین شهرهای مختلف واقع شده در کشور کانادا، شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، کبک، هالیفاکس، سنت جان، ادمونتون، کلگری، اتاوا، ساسکتون، وینیپگ، هامیلتون، ویکتوریا، رجینا و سنت جانز از مهم‌ترین شهرهای این کشور به شمار می‌روند که از این بین، تورنتو (با جمعیت ۵.۵ میلیون)، مونترال، ونکوور و اتاوا پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند.

 زبان کشور کانادا

زبان انگلیسی و فرانسوی، دو زبان اصلی کشور کانادا هستند که از این بین زبان مادری حدود ۶.۶ میلیون از شهروندان کانادایی، زبان فرانسوی می‌باشد که بیشتر آنها در استان کبک سکونت می‌کنند و مابقی در سایر استان‌های دیگر در حال زندگی هستند.

بیشتر بخوانید  مهاجرت ورزشکاران به کانادا

آشنایی با مذهب و دین کانادا

دین کانادا

از آن جایی که سالیانه افراد بسیاری از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت می‌کنند این کشور به یکی از کشورهای چند ملیتی تبدیل شده که باعث شده همواره افراد با مذهب‌های مختلف در کنار یکدیگر زندگی کنند.

اما با این حال مسلمانان با قومیت‌های مختلف (بیش از یک میلیون نفر) در شهرهایی چون تورنتو، ونکوور، مونترال، وندزور و اتاوا در حال سکونت می‌باشند.

آداب و رسوم و فرهنگ و ویژگی‌های مردم کانادا

همچنین کشور کانادا با فراهم نمودن شرایط زندگی و کسب و کار به یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای مهاجرت تبدیل شده که این موضوع باعث شده در این کشور بیشتر از ۲۰۰ نوع فرهنگ مختلف وجود داشته باشد.

در واقع وجود فرهنگ‌های مختلف در کانادا نیز از دیگر عوامل مهاجرت متقاضیان می‌باشد؛ به گونه‌ای که بیشتر افراد ساکن در کانادا، کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می‌باشند.

حکومت کانادا

کشور کانادا دارای یک حکومت دموکراتیک فدرال می‌باشد که توسط بخش‌های حکومتی (شامل دو بخش استانی و کشوری) اداره می‌شود. همچنین در این کشور نخست وزیر، از بالاترین مقام رسمی کشور برخوردار می‌باشد.

واحد پول کانادا

واحد پول کشور کانادا، دلار کانادا (Canadian Dollar) می‌باشد که هفتمین واحد پول رایج برای مبادله در سطح جهان است. البته شهروندان و اقتصاددانان کانادایی از واژه Loonie (لونی) و Buck نیز به عنوان واحد پول کانادا استفاده می‌کنند. با این وجود اسکناس‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری، اسکناس‌های رایج کانادا می‌باشد که همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد و سکه‌های پنی (یک سنتی)، نیکول (۵ ینتی)، دایم (۱۰ سنتی)، کوارتز (۲۵ سنتی)، لونی (۱ دلاری) و تونی (۲ دلاری) سکه‌های رایج کشور کانادا می‌باشد. در حال حاضر نیز ارزش واحد پولی کانادا (دلار کانادا) نزدیک به واحد پولی کشور آمریکا است.

واحد پول کانادا

درباره کانادا


آشنایی با اقتصاد کانادا

در حال حال کشور کاندا با برخورداری از شرایط اقتصادی منتوع و گوناگون توانسته به یکی از ثروتمندترین کشورهای موجود در جهان تبدیل شود و در بین ۱۰ کشور تولیدکننده در سراسر دنیا قرار گیرد. که از این بین دو استان انتاریو و کبک مرکز تولیدکننده موادی چون (چوب، کاغذ، مواد غذایی، نفت و صنایع شیمی) در کشور کانادا می‌باشند.

بیشتر بخوانید  با 10 جاذبه های توریستی معروف کانادا آشنا شوید

استاندارد زندگی در کانادا

کانادا بعد از کشورهای آمریکا، سوییس، لوکزامبورگ، ژاپن و آلمان، با توجه به عواملی چون تحصیلات، عمر افراد کیفیت زندگی و… توانسته جایگاه ششم از استاندارهای زندگی را نسبت به دیگر کشورهای جهان بدست آورد.

امیدواریم با مطالعه مطالب بالا با کشور کانادا آشنا شده باشید و پیش از هر اقدامی اطلاعات لازم درباره شرایط اقامت در کانادا، را کسب نمایید. برای شروع روند مهاجرت پیشنهاد می‌کنیم مقالهبرای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ ” را مطالعه کنید.

مشاوران آتلانتیک ۷۲۴ متشکل از تیم تخصصی در زمینه تمامی امور مربوط به مهاجرت کشور کانادا، همواره علاقه‌مندانی که قصد اقامت و مهاجرت به این کشور را دارند، راهنمایی می‌کنند تا بتوانند با شناخت و آشنایی بیشتر از کشور کانادا، به آنجا سفر نمایند. برای مشاوره مهاجرت به کانادا با کارشناسان ما در ایران و کانادا تماس بگیرید.

نظراتان را با ما به اشتراک بگذارید