شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در سال ۲۰۲۱


از بحث های داغ این روزها، بلکه سال های اخیر مهاجرت به کانادا است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به کانادا آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. در این مقاله سعی داریم راه های اقامت دائم کانادا را بررسی نموده و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ را معرفی نماییم.

راه های مهاجرت به کانادا

 

از آنجایی که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان فراهم کرده است تا آنها بتوانند با دریافت انواع ویزای کانادا به این کشور سفر کنند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند.

بسته به شرایط تحصیلی، خانوادگی، شغلی و اقتصادی هر شخص، برای مهاجرت کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که در زیر به معرفی بهترین این روش ها می پردازیم:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا و در عین حال دشوارترین روش دریافت ویزا می باشد. افراد متقاضی در این روش از طریق برنامه های (اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی) می توانند اقامت کانادا را بدست آورند. البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.

لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer) می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت به حساب بیاید.

هزینه دریافت ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا است که متقاضیان باید بسته به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای کار کانادا مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

 

دریافت ویزای سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به کانادا است که البته معمولا مدت زمان طولانی تری را نسبت به سایر روش ها می طلبد و همان طور که از نامش پیداست از پرهزینه ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است.

در این روش مهاجرت پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی چون تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای کم کردن ریسک این نوع مهاجرت پیشنهاد می شود از موسسات معتبر مهاجرتی و وکلای مهاجرت کمک بگیرید و با اطلاعات دقیق از شرایط مهاجرت به کانادا تصمیم به شروع این فرآیند بگیرید.

لازم به ذکر است که مهاجرت کانادا با روش سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور، نیازمند رعایت شرایط مختص به همان شهر می باشد و قوانین و مقررات و حتی میزان سرمایه برای هر شهر متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای سرمایه گذاری کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی

 

ویزای خود اشتغالی، از دیگر روش های مهاجرت کانادا می باشد که به افراد این امکان را می دهد تا بر اساس مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازند. البته در سال های اخیر به دلیل درخواست های بسیار زیاد برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط خاصی در نظر گرفته که باعث شده افراد از شانس کمتری برای مهاجرت با این روش برخوردار باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی

 

دریافت ویزای تحصیلی نیز از دیگر روش های مهاجرت و دریافت اقامت می باشد که طرفداران زیادی در بین جوانان دارد. در مقاله ”ویزای تحصیلی کانادا” به صورت مفصل به شرایط و هزینه های این روش مهاجرتی پرداخته ایم.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 • برخورداری از مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه فرم های پر شده مربوط به پذیرش

 

هزینه ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید علاوه بر پرداخت هزینه های سال اول تحصیل و زندگی خود، هزینه های مربوط به درخواست مجوز تحصیل، انگشت نگاری، معاینات پزشکی و هزینه های مربوط به پذیرش در دانشگاه های کانادا را پرداخت نمایند. برای اطلاع از جزئیات این روش و هزینه ها بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس بگیرید یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید. مشاوران ما بهترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را به شما معرفی می کنند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی دیگر از شرایط اقامت در کشور کانادا است. البته این روش چندان هم ساده نیست، اخیرا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بسیار سخت شده است و تنها افرادی موفق به مهاجرت به این روش می شوند که با ازدواج واقعی می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند. برای دریافت این ویزا نیز لازم است تا افراد مدارکی چون میزان درآمد و قدرت تامین هزینه زندگی، میزان دارایی و مکان مورد نظر برای زندگی را مشخص نمایند. هزینه هایی که باید برای این روش مهاجرتی پرداخت شود، شامل هزینه های مربوط به اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی (همسر) و حمایت مالی از کودک (فرزند) می شود.

شرایط مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزند

 

مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث می شود که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید. بنابراین این روش مهاجرت کانادا، اگرچه برای آینده کودک مفید است، اما شاید برای والدین چندان روش سریع و مطمئنی نباشد.

مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین

 

فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود جهت دریافت اقامت، باید شرایط زیر را داشته باشند:

•  برخورداری از اقامت دائم

•  ثبت در قانون بومیان کانادا به عنوان یک فرد بومی

•  شهروندی کانادا

همچنین این افراد برای اسپانسرشیپ والدین خود لازم است تا ضمن تامین نیازهای والدین، از تمکن مالی جهت حمایت از والدین خود نیز برخوردار باشند.

بهترین روش مهاجرت تضمینی به کانادا

 

همانطور که در بالا گفته شد برای مهاجرت به کانادا، روش های مختلف بسیاری وجود دارد اما لزوما همه این روش ها موفقیت آمیز و مطمئن و سریع نیستند. مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ از بهترین روش های مهاجرت تضمینی به کانادا است که اخیرا این کشور برای سهولت در مهاجرت صاحبان کسب و کارها و ایده های خلاق ارائه کرده است.

 

علاقه مندان به مهاجرت کانادا می توانند با این روش، به راحتی و با صرف کمترین هزینه و وقت، اقامت این کشور را بدست آورند. با مشاوره حرفه ای کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ می توانید ویزای استارتاپ کانادا و اقامت دائم و تضمینی را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای استارتاپ کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا:

 

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی)
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
 • مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل)
 • مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی، فیش حقوقی)

ضمنا سه مدرک پاسپورت (گذرنامه)، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی، جهت ارائه به ماموران فرودگاهی، الزامی است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه مدارک لازم برای ویزای کانادا مراجعه کنید.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

 

سیستم و برنامه رتبه بندی اکسپرس اینتری (Comprehensive Ranking System-CRS) سریع ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد، که به افراد کمک می کند از طریق تخصص کاری، اقامت کشور کانادا را بدست آورند. در واقع این سیستم زیر نظر دولت فدرال و بعضی از سیستم های مهاجرتی استانی، به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا معرفی شده است.

در این برنامه براساس ویژگی هایی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری به افراد امتیاز می دهند (مجموعا ۱۲۰۰ امتیاز). در صورت برخوداری از امتیاز و شرایط لازم، متقاضیان می توانند پس از تشکیل پروفایل خود، در دوره های از پیش انتخاب شده برای امتیازبندی CRS Point، در مدت زمان ۱۵ دقیقه، به رقابت بپردازند و در صورت کسب امتیاز بالا، برای متقاضیان دعوت نامه ارسال می شود.

آیا مهاجرت به کانادا بدون وکیل ممکن است؟

 

بله، بدون وکیل هم می توان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد. کافی است به وبسایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس (www.canada.ca) مراجعه کنید و تمام مراحلی که باید انجام شود را به دقت مطالعه کنید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارید به همراه توضیحات تمام روش های مهاجرتی، در این وبسایت در دسترس است. اما اگر بخواهید مراحل کار را سریع تر و با ریسک کمتر انجام دهید، توصیه می کنیم به وکیل مهاجرت مراجعه کنید. زیرا وکیل و مشاور مهاجرت، به قوانین و مقررات و روال کار آشنایی بیشتری دارند و راه را برای شما هموار می کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

 

بر اساس نوع ویزا و روش های انتخابی هر فرد، شرایط مهاجرت به کانادا متفاوت می باشد. اما با این وجود، توجه به برخی از شرایط برای تمامی برنامه های مهاجرتی الزامی است:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • برخورداری از مهارت و مدرک زبان معتبر
 • ارائه گواهی پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)
 • ارائه مدارک هویتی و اطلاعات شخصی
 • ارائه برنامه مهاجرتی

اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا یاری می نماید. هر روشی که برای مهاجرت در نظر داشته باشید اعم از تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و سایر روش های رایج، مشاوران مهاجرتی باتجربه در تمام مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود.


مشاوره تلفنی

می توانید الان تماس بگیرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

۹۰۳ دیدگاه

 • سلام من ۲۳ سال سن دارم و مدرک بدنسازی از فدراسیون پرورش اندام گرفتم و کاردانی در رشته تربیت بدنی با معدل ۱۴/۸۷.
  میخواستم بدونم اگر مدرک فیتنس بگیرم برای ویزای تحصیلی امتازمو بیشتر میکنه

  • سلام، کارشناسی بازیگری کارگردانی دانشگاه تهران هستم ولی معدلم پایینه، به قصد مهاجرت از کدوم دانشگاه ها میتونم بورسیه بگیرم ۲۶ سالمه، سابقه کاری ندارم
   چطور میشه کار پیدا کرد و درس نخوند و مهاجرت کرد، حتا آرایشگری مدرک فنی حرفه ای بگیرم که فقط اینجا نباشم، لطفن راهنماییم کنید. ممنون

    • سلام من و همسرم گلفروش هستیم و توی این کار مهارت داریم .خودم هم کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم .به نظر شما ما میتونیم به صورت قانونی به کانادا مهاجرت کنیم و همین شغل خودمون رو اونجا ادامه بدیم .چون به شدت به کارمون علاقه داریم

  • سلام وقت بخیر
   نام مه سلیمان اس بچه ای دوم خانه هستم
   در فامیل ۷ نفر هستیم
   دو برادر دارم که همرای خودم سه دانه میشود
   برادر برزگم قاری اس چشم شان نمی بیند هیچ
   دوم خودم هستم تکسی رانی می کنم از مردم اس
   برادر آخر هم کوچک اس
   و دو خواهر دارم کی یکش خورد اس
   دوم عروسی کرده
   و پدرم کراچی رانی می کند ده بازار
   مادرم بیکار اس خانم خانه اس
   وضعیت ما خیلی خراب اس
   و ده کابل زندگی می کنیم ده باغ بالا
   خانه کرایی اس ماه ۵۰۰۰ افغانی
   اگر میخواهید که عکس برادرم را باز ارسال کنم بیبیند
   سه ماه شده کرایی خانه را هم نه دادیم
   پول نان خوردن را نداریم درست و فامیل ما هم بیشتر اس
   حیران ماندیم که چی کنیم
   کمک کنید به ما از خداوند میشود و از شما میشود دست ما را بگیرید
   باز هم‌ معلومات بیشتر خواستی بگویید مه برای تان میگم

  • سلام عیسی خوشگوهستم مدرک لیسانس خودرو اشنای با نرم افزار مکانیک خودرو مدرک درجه دو تعمیرات خودرو از سازمان فنی حرفه ای متولد ۱۳۵۹ هستم تنکسین کنترل کیفیت در شرکت کار کردم اشنایی با کنترل کیفیت خودرو بعنوان بازرس وبازرگانی وفروش قطعات خودرو اشنا هستم.میخواستم بدونم برای مهاجرت کانادا میتونم اقدام کنم.لطفا پاسخ خودتون امیل کنید ممنون.

  • سلام ۳۹ سالمه کارم برق صنعتیه مدرک دیپلم دارم و دوتا مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی دارم حدود ۱۵ سال سابقه کار مرتبط با مدرکم رو دارم متاهل هستم و یک فرزند ۲.۵ ساله دارم میتونم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟؟

 • باسلام و خسته نباشید
  بنده ۲۰ سال سن دارم و در حال حاضر کارشناس ذفتر فنی هستم ولی فعلا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد را ندارم.
  یکی از دوستان پدرم در کانادا سوپر مارکت حالت هایپر استار ایران داره
  میخواستم بدونم با این وضعیتی که دارم میتونم برم اونجا مشغول به کار شوم و چه مشکلاتی باعث جلوگیری از مهاجرتم میشه؟

 • سلام. ۳۳ ساله هستم ،متاهل، دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و ۶ سال سابقه کار مرتبط و بیمه و سطح زبان متوسط. آیا شرایط مهاجرت دارم؟

 • سلام
  من حسین هستم, آیا با گرفتن پاسپورت ترکیه میتوان به کانادا مهاجرت نمود ممنون میشم اگر پاسخ دهید

   • ورود برشما.
    بنده ۴۹ سال سن دارم.general manager شرکت حمل و نقل بین المللی با ۲۹ سال سابقه بیمه، دارای فرزند که ایشون در حال تحصیل و ترم ۸ مهندسی مکانیک هست، بهترین روش جهت مهاجرت به کانادا رو بفرمایید، ممنون

    • درود بر شما
     با توجه به شرایط سنی فرزند شما، ایشان باید به صورت جداگانه اقدام کند. شما هم از راه استارتاپ میتوانید اقامت دائم بگیرید.

  • .
   سلام وقت به خیر من یک زن ۳۰ ساله هستم از افغانستان از رشته پروتیز دندان مدرک دوساله و مدرک یک ساله از hbiدر بخش دندانپزشکی دارم شوهرم ۴۱ سال دارد لسانس دندانپزشکی با ۲۰ سال تجربه کاری دارد ۴۰۰۰۰ هزار دالر سرمایه داریم چهار اولاد داریم دو دختر دو پسر به سن های ۱۲.۱۱.۵و۴ساله میخواهم به کانادا مهاجرت کنیم به نظر شما کدام طریقه مناسب ما میباشد .تشکر

   • درود بر شما
    شما باید ابتدا مدرک تان را در کانادا معادل سازی کنید چون مدارک نظام پزشکی افغانستان مورد تایید کانادا نیست.

  • سلام وقتتون بخیر
   ۳۵ سالمه متاهل هستم و دو تا پسر ۱۸ ماهه و ۳ سال نیمه دارم.کاردانی هنرهای تجسمی خوندم مدرک عکاسی از حوزه هنری دارم کاور موزیک طراحی میکردم و در کنسرتها و پشت صحنه تلویزیون عکاسی فعالیت داشتم . از جمله ودینگ و کودکان…
   همسرم ۴۰ ساله و از تولیدکنندگان بزرگ پارچه هستن و با کارخونه های بزرگ ایران و ترکیه فعالیت داشتن ممکنه برای اقامت در کانادا و شرایط کاری راهنمایی کنید

 • با سلام
  من چهل سال سن دارم با مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات سطح زبان متوسط و ۱۴ سال سابقه مرتبط با مدرک تحصیلی و همسرم با ۳۹ سال سن با مدرک کارشناسی ادبیات زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (بیمه) و ۱۶ سال سابقه مرتبط با مدرک تحصیلی و مسلط به زبان انگلیسی و همچنین یک فرزند یک ماهه ، درخواست اقامت کانادا را دارم . لطفا راهنمایی بفرمایید .
  ضمناً سرمایه من ۳ میلیارد تومان است .
  سپاس

  • درود بر شما
   برای شما مهاجرت از طریق روش استارتاپ امکان پذیر است.
   لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید، همکاران من با شما تماس می‌گیرند و راهنمایی‌تان می‌کنند.

 • سلام میخواستم نظری شما را در باره ای مهاجرت برای کسانی که خیلی شرایطی بدی ودشواری زندگی در کشور خودشان دارن بپرسم اگر دراین بارهنمای کنید خوشحال میشوم

  • درود بر شما
   متاسفانه مسیرهای مهاجرتی برای کسانی که در کشورشان دچار جنگ یا عدم امنیت جانی هستند چندان هموار نیست.

  • سلام.
   بنده ۵۰ سالمه و دارای ۲۵ سال سابقه کار در هتل‌داری و سابقه تدریس هتلداری حدود ۵ سال دارم و حدود ۳ سال مدیر مسوول و سر دبیر مجله هتل‌داری بودم.
   فوق لیسانس بازرگانی هستم.
   همسرم لیسانس روانشناسی و خانه دار.
   یک دختر ۱۴ ساله دارم .
   لطفا راهنمایی فرمایید بهترین روش مهاجرت کانادا چه روشی برای بنده هست. ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۸سال دارم رشته ام حساب داری ولی می‌خوام حسابرسی بخونم میخواستم بدونم این رشته توی کشور کانادا خوبه ؟ کارایی داره یا خیر؟

  • سلام روز بخیر
   من ۳۰سال سن دارم و فوق لیسانس بیوتکنولوژی میکروبی از دانشگاه پیام نور تهران دارم و ضمناً نقاش هستم.سابقه کاری با مدارکم ندارم اما چهار سال تجربی در لابراتوار دندانسازی کار کردم یک فرزند دوساله دارم همسرم کارمند صنایع دفاع می‌باشد .پس انداز مان حدودا پانصد میلیون تومان میباشد
   آیا میتوانم ویزای تحصیلی بگیرم؟
   سپاس

  • با سلام من افغانی هستم بابام مریضه منو مامانم کار میکنیم بابام تصادف کرده افغانستانم ک جنگه نمیشه رفت وضعیت مالی ماهم خیلی ضعیفه میخام از طریق پناهندگی ب کانادا بیام لطفا کمک کنید واقعا سخته خیلی کمکمون کنید خاهشا رسیدگی کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .