شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در سال ۲۰۲۱


از بحث های داغ این روزها، بلکه سال های اخیر مهاجرت به کانادا است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به کانادا آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. در این مقاله سعی داریم راه های اقامت دائم کانادا را بررسی نموده و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ را معرفی نماییم.

راه های مهاجرت به کانادا

 

از آنجایی که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان فراهم کرده است تا آنها بتوانند با دریافت انواع ویزای کانادا به این کشور سفر کنند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند.

بسته به شرایط تحصیلی، خانوادگی، شغلی و اقتصادی هر شخص، برای مهاجرت کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که در زیر به معرفی بهترین این روش ها می پردازیم:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا و در عین حال دشوارترین روش دریافت ویزا می باشد. افراد متقاضی در این روش از طریق برنامه های (اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی) می توانند اقامت کانادا را بدست آورند. البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.

لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer) می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت به حساب بیاید.

هزینه دریافت ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا است که متقاضیان باید بسته به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای کار کانادا مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

 

دریافت ویزای سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به کانادا است که البته معمولا مدت زمان طولانی تری را نسبت به سایر روش ها می طلبد و همان طور که از نامش پیداست از پرهزینه ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است.

در این روش مهاجرت پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی چون تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای کم کردن ریسک این نوع مهاجرت پیشنهاد می شود از موسسات معتبر مهاجرتی و وکلای مهاجرت کمک بگیرید و با اطلاعات دقیق از شرایط مهاجرت به کانادا تصمیم به شروع این فرآیند بگیرید.

لازم به ذکر است که مهاجرت کانادا با روش سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور، نیازمند رعایت شرایط مختص به همان شهر می باشد و قوانین و مقررات و حتی میزان سرمایه برای هر شهر متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای سرمایه گذاری کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی

 

ویزای خود اشتغالی، از دیگر روش های مهاجرت کانادا می باشد که به افراد این امکان را می دهد تا بر اساس مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازند. البته در سال های اخیر به دلیل درخواست های بسیار زیاد برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط خاصی در نظر گرفته که باعث شده افراد از شانس کمتری برای مهاجرت با این روش برخوردار باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی

 

دریافت ویزای تحصیلی نیز از دیگر روش های مهاجرت و دریافت اقامت می باشد که طرفداران زیادی در بین جوانان دارد. در مقاله ”ویزای تحصیلی کانادا” به صورت مفصل به شرایط و هزینه های این روش مهاجرتی پرداخته ایم.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 • برخورداری از مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه فرم های پر شده مربوط به پذیرش

 

هزینه ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید علاوه بر پرداخت هزینه های سال اول تحصیل و زندگی خود، هزینه های مربوط به درخواست مجوز تحصیل، انگشت نگاری، معاینات پزشکی و هزینه های مربوط به پذیرش در دانشگاه های کانادا را پرداخت نمایند. برای اطلاع از جزئیات این روش و هزینه ها بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس بگیرید یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید. مشاوران ما بهترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را به شما معرفی می کنند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی دیگر از شرایط اقامت در کشور کانادا است. البته این روش چندان هم ساده نیست، اخیرا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بسیار سخت شده است و تنها افرادی موفق به مهاجرت به این روش می شوند که با ازدواج واقعی می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند. برای دریافت این ویزا نیز لازم است تا افراد مدارکی چون میزان درآمد و قدرت تامین هزینه زندگی، میزان دارایی و مکان مورد نظر برای زندگی را مشخص نمایند. هزینه هایی که باید برای این روش مهاجرتی پرداخت شود، شامل هزینه های مربوط به اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی (همسر) و حمایت مالی از کودک (فرزند) می شود.

شرایط مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزند

 

مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث می شود که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید. بنابراین این روش مهاجرت کانادا، اگرچه برای آینده کودک مفید است، اما شاید برای والدین چندان روش سریع و مطمئنی نباشد.

مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین

 

فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود جهت دریافت اقامت، باید شرایط زیر را داشته باشند:

•  برخورداری از اقامت دائم

•  ثبت در قانون بومیان کانادا به عنوان یک فرد بومی

•  شهروندی کانادا

همچنین این افراد برای اسپانسرشیپ والدین خود لازم است تا ضمن تامین نیازهای والدین، از تمکن مالی جهت حمایت از والدین خود نیز برخوردار باشند.

بهترین روش مهاجرت تضمینی به کانادا

 

همانطور که در بالا گفته شد برای مهاجرت به کانادا، روش های مختلف بسیاری وجود دارد اما لزوما همه این روش ها موفقیت آمیز و مطمئن و سریع نیستند. مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ از بهترین روش های مهاجرت تضمینی به کانادا است که اخیرا این کشور برای سهولت در مهاجرت صاحبان کسب و کارها و ایده های خلاق ارائه کرده است.

 

علاقه مندان به مهاجرت کانادا می توانند با این روش، به راحتی و با صرف کمترین هزینه و وقت، اقامت این کشور را بدست آورند. با مشاوره حرفه ای کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ می توانید ویزای استارتاپ کانادا و اقامت دائم و تضمینی را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای استارتاپ کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا:

 

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی)
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
 • مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل)
 • مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی، فیش حقوقی)

ضمنا سه مدرک پاسپورت (گذرنامه)، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی، جهت ارائه به ماموران فرودگاهی، الزامی است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه مدارک لازم برای ویزای کانادا مراجعه کنید.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

 

سیستم و برنامه رتبه بندی اکسپرس اینتری (Comprehensive Ranking System-CRS) سریع ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد، که به افراد کمک می کند از طریق تخصص کاری، اقامت کشور کانادا را بدست آورند. در واقع این سیستم زیر نظر دولت فدرال و بعضی از سیستم های مهاجرتی استانی، به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا معرفی شده است.

در این برنامه براساس ویژگی هایی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری به افراد امتیاز می دهند (مجموعا ۱۲۰۰ امتیاز). در صورت برخوداری از امتیاز و شرایط لازم، متقاضیان می توانند پس از تشکیل پروفایل خود، در دوره های از پیش انتخاب شده برای امتیازبندی CRS Point، در مدت زمان ۱۵ دقیقه، به رقابت بپردازند و در صورت کسب امتیاز بالا، برای متقاضیان دعوت نامه ارسال می شود.

آیا مهاجرت به کانادا بدون وکیل ممکن است؟

 

بله، بدون وکیل هم می توان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد. کافی است به وبسایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس (www.canada.ca) مراجعه کنید و تمام مراحلی که باید انجام شود را به دقت مطالعه کنید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارید به همراه توضیحات تمام روش های مهاجرتی، در این وبسایت در دسترس است. اما اگر بخواهید مراحل کار را سریع تر و با ریسک کمتر انجام دهید، توصیه می کنیم به وکیل مهاجرت مراجعه کنید. زیرا وکیل و مشاور مهاجرت، به قوانین و مقررات و روال کار آشنایی بیشتری دارند و راه را برای شما هموار می کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

 

بر اساس نوع ویزا و روش های انتخابی هر فرد، شرایط مهاجرت به کانادا متفاوت می باشد. اما با این وجود، توجه به برخی از شرایط برای تمامی برنامه های مهاجرتی الزامی است:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • برخورداری از مهارت و مدرک زبان معتبر
 • ارائه گواهی پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)
 • ارائه مدارک هویتی و اطلاعات شخصی
 • ارائه برنامه مهاجرتی

اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا یاری می نماید. هر روشی که برای مهاجرت در نظر داشته باشید اعم از تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و سایر روش های رایج، مشاوران مهاجرتی باتجربه در تمام مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود.


مشاوره تلفنی

می توانید الان تماس بگیرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

۹۰۳ دیدگاه

 • سلام من نیوشا هستم و واقعا دوست دارم به کانادا مهاجرت کنم
  انگلیسی یاد ندارم خیلی اما در حرفه موسیقی مثل ویولن و پیانو فعالیت دارم
  من ۱۳ سال دارم جز موسیقی داستان نویسی و نقاشی خوبی دارم و اینکه میشه راهنماییم کنید که با چقدر سرمایه میشه مهاجرت کرد و با این فعالیت های من اصلا میشه به کانادا مهاجرت کرد یا نه

  • درود بر شما
   نیوشای عزیز شما باید از راه تحصیل یا با داشتن پیشنهاد کاری اقدام کنید. فکر میکنم در حال حاضر بهتر باشه که زبان انگلیسی و مهارت هایی که داری را تقویت کنی.

   • سلام
    من ایرج هستم ۳۶ ساله متاهل و یک دختر زیر ۲ سال دارم.
    کاردانی عمران و ۳ سال سابقه بیمه ای
    همسرم کارمند و مربی هنری و نقاشی هستن
    میخوام مهاجرت کنم .به نظر شما از کدوم طریق میتونم مهاجرت کنم.دوستانی هم در کانادا دارم

  • با سلام و وقت به خیر بنده ۳۳ ساله هستم لیسانس الکترونیک دارم بدون سابقه مرتبط همسرم ۳۸ ساله فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل با ۸ سال سابقه نرتبط، دو فرزند ۶ و ۱ ساله دارم سرمایه حدودا ۱میلیارد داریم ،از چه طریقی میتونیم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم ؟ ویزای گاردین چقدر هزینه داره؟ ممنونم

 • سلام درود
  بنده لیسانس طراحی پوشاک هستم ۲۲سال سن دارم
  واز پدر اقامت دائم گرجستانا دارم
  مدرک زبان ندارم
  سرمایه حدود۲۰۰ تومان دارم
  یعنی امکانش هست که اقامت بگیرم برای کار

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام و خسته نباشید خدمت شما
   من ۳۶ سالمه و مدرک دکتری ریاضی از دانشگاه ارومیه دارم‌ و ایلت علمی دانشگاه هستم با ۷ سال سابقه بیمه
   همسرم ۴۲سال و دکتر و هیات علمی دانشگاه با ۱۱ سال سابقه میباشند. آیا برای مهاجرت به کانادا امکان موفقیت داریم که اقدام کنیم؟

   • درود بر شما
    برای شما مهاجرت از طریق روش های استارتاپ و سرمایه گذاری امکان پذیر است.
    لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید، همکاران من با شما تماس می‌گیرند و راهنمایی‌تان می‌کنند.

   • سلام من ۴۷ ساله هستم و شغل آزاد دارم مدتی تولیدی تابلو فرش داشتم و همسر خانه دار با دوتا فرزند زیر۱۸ سال دارم مدرک زبان ندارم (میتونم دوره زبان شرکت کنم؟)
    تمکن مالی هم زیاد مهم نیست تا ۲تا۴ میلیارد باشع چه بهتر

 • سلام وقت بخیر
  خانم ۳۳ ساله هستم ارشد مهندسی کشاورزی گرایش خاکشناسی دارم
  دیپلم زبان انگلیسی دارم دیپلم فنی حرفه ای خیاطی دارم آشنا به نرم افزار GISهستم. مدرک فنی حرفه ای کشاورزی هیدروپونیک دارم . سابقه کاری ندارم.
  همسرم ۳۳ سن دارن لیسانس صنایع غذایی دارن . سابقه کاری ندارن به تازگی در کارخانه توصیه روغن های صنعتی اپراتور مخزن های تقطیر روغن های صنعتی مشغول به کار هستن. مهارت نقاشی پتینه و کاغذ دیواری دارن با مدرک فنی حرفه ای. نصاب دوریبن های مدار بسته هستن و تعمیرات لپ تاب و الین وان بلدن.
  قایلیت سرمایه گذاری ۲ میلیارد داریم. شرایط برای اقامت ما به چه صورت است؟
  با سپاس از راهنمایی شما

   • خسته نباشید برای مهاجرت از طریق تحصیل واسه کارشناسی لیسانسمون حتما باید از دانشگاه دولتی باشه یا آزاد هم باشه بازم میتونیم اقدام کنیم؟

     • سی سالم هست کارشناسی ارشد حقوق دارم با چند سال سابقه کارمندی در ایران زبان انگلسیم در حد معمولی هست و مجرد هستم از چه طریق امکان مهاجرت دارم امکان سرمایه گذاری اونجا ندارم

  • درود بر شما
   بنده ۳۵ سال دارم ، لیسانس مهندسی الکترونیک، کارم در زمینه سیستمهای حفاظتی نظارتی با سابقه ۱۰ سال و بیمه ۳ سال غیر مرتبط دارم ،زبان انگلیسی در حال آموزش هستم . چه روشی رو برای مهاجرت به کانادا به من پیشنهاد میدید.
   ممنون از پاسخگوییتون ????

   • درود بر شما
    لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید، همکاران من با شما تماس میگیرند و راهنمایی‌تان میکنند.

 • سلام
  ٣۶ ساله ومجردم
  کارشناسی ارشد مدیریت کسب وکار دارم
  سابقه١٠ سال بیمه
  باسرمایه١ میلیارد
  زبان ایتلس۶/۵ دارم
  میشه راهنماییم کنید برای مهاجرت ب کانادا؟

  • درود بر شما
   برای اینکه همکاران من با شما تماس بگیرند و شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند، لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

 • شلام و خسته نباشید
  من ۳۷ ساله هستم و فوق دیپلم تاسیسات حرارت و برودت و مدرک ایمنی و بهداشت اولیه و پیشرفته رو دارم و سابقه کار ۴سال سرپرست ایمنی و ۱ سال مدیر ایمنی و بهداشت ۱۳ تا مروژه هستم و خانمم لیسانس مدیریت صنعتی و ۵ سال سابقه مدیریت ۴ هتل در کیش رو دارد و زبان انگلیسی صفر.و سرمایه میتکانم ۶۰۰ میلیون‌اوکی کنم.
  آیا شرایط مهاجرت رو دارم

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه هنوز به سرباز نرفته ام .من دارای مقام اول دوم سوم و دوبار پنجم کشور در رشته کشتی آزاد و عضو سابق تیم ملی هستم میخواستم ببینم چطور میتونم مهاجرت به کانادا را انجام دهم
  لطفا در این راه کمکم کنید خیلی ممنون

   • با سلام.بنده ۴۵ سالمه و مدرک کارشناسی شیمی سال ۷۹ دارم .همسرم کارشناسی مترجمی خبر دارد.دو فرزند ۹ و ۱۴ ساله دارم.شغل بنده ساخت و ساز و خرید و فروش ملک بوده و هیچ ارتباطی با مدرکم ندارد.فاقد سابقه بیمه هستیم.از لحاظ مالی مشکلی ندارم .مدرک آیلس ۵ داریم.آیا روشی برای من و همسرم جهت مهاجرت هست؟ممنون از شما

 • سلام
  من ۱۶ سالمه . رشته تجربی در یکی از مدارس استعداد های درخشان میخونم .مدرک تافل زبان انگلیسی دارم
  خواستم ببینم برای مهاجرت از چه روشی میتونم اقدام کنم؟
  و چقدر پول لازم هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *