شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در سال ۲۰۲۱


از بحث های داغ این روزها، بلکه سال های اخیر مهاجرت به کانادا است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به کانادا آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. در این مقاله سعی داریم راه های اقامت دائم کانادا را بررسی نموده و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ را معرفی نماییم.

راه های مهاجرت به کانادا

 

از آنجایی که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان فراهم کرده است تا آنها بتوانند با دریافت انواع ویزای کانادا به این کشور سفر کنند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند.

بسته به شرایط تحصیلی، خانوادگی، شغلی و اقتصادی هر شخص، برای مهاجرت کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که در زیر به معرفی بهترین این روش ها می پردازیم:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا و در عین حال دشوارترین روش دریافت ویزا می باشد. افراد متقاضی در این روش از طریق برنامه های (اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی) می توانند اقامت کانادا را بدست آورند. البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.

لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer) می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت به حساب بیاید.

هزینه دریافت ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا است که متقاضیان باید بسته به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای کار کانادا مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

 

دریافت ویزای سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به کانادا است که البته معمولا مدت زمان طولانی تری را نسبت به سایر روش ها می طلبد و همان طور که از نامش پیداست از پرهزینه ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است.

در این روش مهاجرت پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی چون تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای کم کردن ریسک این نوع مهاجرت پیشنهاد می شود از موسسات معتبر مهاجرتی و وکلای مهاجرت کمک بگیرید و با اطلاعات دقیق از شرایط مهاجرت به کانادا تصمیم به شروع این فرآیند بگیرید.

لازم به ذکر است که مهاجرت کانادا با روش سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور، نیازمند رعایت شرایط مختص به همان شهر می باشد و قوانین و مقررات و حتی میزان سرمایه برای هر شهر متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای سرمایه گذاری کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی

 

ویزای خود اشتغالی، از دیگر روش های مهاجرت کانادا می باشد که به افراد این امکان را می دهد تا بر اساس مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازند. البته در سال های اخیر به دلیل درخواست های بسیار زیاد برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط خاصی در نظر گرفته که باعث شده افراد از شانس کمتری برای مهاجرت با این روش برخوردار باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی

 

دریافت ویزای تحصیلی نیز از دیگر روش های مهاجرت و دریافت اقامت می باشد که طرفداران زیادی در بین جوانان دارد. در مقاله ”ویزای تحصیلی کانادا” به صورت مفصل به شرایط و هزینه های این روش مهاجرتی پرداخته ایم.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

 • برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 • برخورداری از مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه فرم های پر شده مربوط به پذیرش

 

هزینه ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 

برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید علاوه بر پرداخت هزینه های سال اول تحصیل و زندگی خود، هزینه های مربوط به درخواست مجوز تحصیل، انگشت نگاری، معاینات پزشکی و هزینه های مربوط به پذیرش در دانشگاه های کانادا را پرداخت نمایند. برای اطلاع از جزئیات این روش و هزینه ها بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان آتلانتیک ۷۲۴ تماس بگیرید یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید. مشاوران ما بهترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را به شما معرفی می کنند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی دیگر از شرایط اقامت در کشور کانادا است. البته این روش چندان هم ساده نیست، اخیرا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بسیار سخت شده است و تنها افرادی موفق به مهاجرت به این روش می شوند که با ازدواج واقعی می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند. برای دریافت این ویزا نیز لازم است تا افراد مدارکی چون میزان درآمد و قدرت تامین هزینه زندگی، میزان دارایی و مکان مورد نظر برای زندگی را مشخص نمایند. هزینه هایی که باید برای این روش مهاجرتی پرداخت شود، شامل هزینه های مربوط به اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی (همسر) و حمایت مالی از کودک (فرزند) می شود.

شرایط مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزند

 

مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث می شود که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید. بنابراین این روش مهاجرت کانادا، اگرچه برای آینده کودک مفید است، اما شاید برای والدین چندان روش سریع و مطمئنی نباشد.

مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین

 

فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود جهت دریافت اقامت، باید شرایط زیر را داشته باشند:

•  برخورداری از اقامت دائم

•  ثبت در قانون بومیان کانادا به عنوان یک فرد بومی

•  شهروندی کانادا

همچنین این افراد برای اسپانسرشیپ والدین خود لازم است تا ضمن تامین نیازهای والدین، از تمکن مالی جهت حمایت از والدین خود نیز برخوردار باشند.

بهترین روش مهاجرت تضمینی به کانادا

 

همانطور که در بالا گفته شد برای مهاجرت به کانادا، روش های مختلف بسیاری وجود دارد اما لزوما همه این روش ها موفقیت آمیز و مطمئن و سریع نیستند. مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ از بهترین روش های مهاجرت تضمینی به کانادا است که اخیرا این کشور برای سهولت در مهاجرت صاحبان کسب و کارها و ایده های خلاق ارائه کرده است.

 

علاقه مندان به مهاجرت کانادا می توانند با این روش، به راحتی و با صرف کمترین هزینه و وقت، اقامت این کشور را بدست آورند. با مشاوره حرفه ای کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ می توانید ویزای استارتاپ کانادا و اقامت دائم و تضمینی را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای استارتاپ کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا:

 

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی)
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
 • مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل)
 • مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی، فیش حقوقی)

ضمنا سه مدرک پاسپورت (گذرنامه)، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی، جهت ارائه به ماموران فرودگاهی، الزامی است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه مدارک لازم برای ویزای کانادا مراجعه کنید.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

 

سیستم و برنامه رتبه بندی اکسپرس اینتری (Comprehensive Ranking System-CRS) سریع ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد، که به افراد کمک می کند از طریق تخصص کاری، اقامت کشور کانادا را بدست آورند. در واقع این سیستم زیر نظر دولت فدرال و بعضی از سیستم های مهاجرتی استانی، به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا معرفی شده است.

در این برنامه براساس ویژگی هایی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری به افراد امتیاز می دهند (مجموعا ۱۲۰۰ امتیاز). در صورت برخوداری از امتیاز و شرایط لازم، متقاضیان می توانند پس از تشکیل پروفایل خود، در دوره های از پیش انتخاب شده برای امتیازبندی CRS Point، در مدت زمان ۱۵ دقیقه، به رقابت بپردازند و در صورت کسب امتیاز بالا، برای متقاضیان دعوت نامه ارسال می شود.

آیا مهاجرت به کانادا بدون وکیل ممکن است؟

 

بله، بدون وکیل هم می توان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد. کافی است به وبسایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس (www.canada.ca) مراجعه کنید و تمام مراحلی که باید انجام شود را به دقت مطالعه کنید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارید به همراه توضیحات تمام روش های مهاجرتی، در این وبسایت در دسترس است. اما اگر بخواهید مراحل کار را سریع تر و با ریسک کمتر انجام دهید، توصیه می کنیم به وکیل مهاجرت مراجعه کنید. زیرا وکیل و مشاور مهاجرت، به قوانین و مقررات و روال کار آشنایی بیشتری دارند و راه را برای شما هموار می کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

 

بر اساس نوع ویزا و روش های انتخابی هر فرد، شرایط مهاجرت به کانادا متفاوت می باشد. اما با این وجود، توجه به برخی از شرایط برای تمامی برنامه های مهاجرتی الزامی است:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • برخورداری از مهارت و مدرک زبان معتبر
 • ارائه گواهی پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)
 • ارائه مدارک هویتی و اطلاعات شخصی
 • ارائه برنامه مهاجرتی

اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا یاری می نماید. هر روشی که برای مهاجرت در نظر داشته باشید اعم از تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و سایر روش های رایج، مشاوران مهاجرتی باتجربه در تمام مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود.


مشاوره تلفنی

می توانید الان تماس بگیرید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اولیه

برای شروع روند مهاجرت خود، لطفا ابتدا فرم ارزیابی را پر کنید.

۹۰۳ دیدگاه

 • با سلام و درود
  بنده موفق به دریافت ویزای دائم کانادا شده ام.
  ازدواج کردم البته به طور رسمی نه
  ایا اگر من باردار شوم میتوانم به محض رسیدن به کانادا برای همسرم اقدام کنم.برای ازدواج رسمی مشکلی نداریم اما نمیخوام وقت را از دست ندم و ایا بارداری روش سریع تری برای همسرم میباشد؟

 • سلام
  من لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران رو دارم مدارک زبان کامل دادم آیلتس نمره ی بالای ۷
  می خواستم بدونم مهاجرت من امکان داره؟
  و راه هاش چیه چند مقاله هم دارم

  • سلام
   من یک شاگرد در مکتب اسم وانگلیسی و کمپیوتر را تا جای می فهمم.
   می خواهم مهاجرت کنم.
   به دلیل نا امن بودن منطقه.
   شاید هم شما بدانید که ولایت بلخ ولسوالی شولگره همیشه جنگ است جای زندگی هم دیگر نیست به همین دلیل.
   اگر می توانید کمک کنید چگونه می توانم مهاجرت کنم

   • سلام و درود!
    من یحیی هستم، مدت طولانی در بخش های مختلف از جمله رسانه‌های وزارت کشور و دفاع ملی کار کردم
    نظر به تهدیدات امنیتی که در کشور روبرو هستم نمیتوانم زندگی کنم
    الان تصمیم دارم به یکی از کشورها از جمله کانادا مهاجرت کنم لطفاً همراهیم کنید ممنون میشم

 • سلام بنده هشت سال سابقه معلمی دارم و بیمه هستم و لیسانس علوم تربیتی دارم آیا با این شرایط میتونم مهاجرت بکنم

 • سلام.من با روش ادامه تحصیل میخواهم اقامت داعمی کانادا رو دریافت کنم.فقط اقامت داعمی
  زبان انگلیسی رو کاملا بلدم
  کنکور رتبه زیر ۱۰۰رو کسب خواهم کرد از این بابات مطمعنم و یا رشته مکانیک یا رشته کامپیوتر رو انتخاب خواهم کرد در دانشگاه صنعتی شریف
  میخواستم بدونم با این شرایطی که ذکر کردم مبتوانم اقامت داعم کشور کانادا رو کسب کنم؟
  با تشکر
  شرایط مالی از ۵۰۰ملیون تا ۷۰۰ملیون فراهم هیتش

  • باسلام و وقت بخیر
   من فوق لیسانس مدیریت ورزشی دارم و ۱۰ سال هم سابقه دبیری دارم همراه با سابقه بیمه.تعدادی هم مدرک مربیگری و داوری دارم.متاهل هستم‌ و یک دختر ۸ سالا دارم.خواستم ببینم راهی برای مهاجرت به کانادا هست؟

   • درود بر شما
    برای اینکه همکاران من با شما تماس بگیرند و شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند، لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

 • سلام من خودم ۴۸ سالمه و از زنم جدا شدم و میخوام با پسر ۱۳ سالم به کانادا مهاجرت کنم با ۱۲۰/۰۰۰ دلار کانادا سرمایه
  خودم مهندسی صنایع غذایی دارم ولی کارم توی ازمایشگاه بیمارستان هست و ۲۰ سال سابقه کار دارم
  به نظر شما از طریق ادامه تحصیل برای فرزندم اقدام کنم یا کار خودم
  به نظر شما با این شرایط چه روشی برای ما بهتره

   • سلام در بیشتر موارد گفتین که پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی باید داشته باشید.ولی کوچکترین اشاره ای نکردین کسی که تو ایران زندگی میکنه و هیچ کس رو تو کانادا نمیشناسه پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی از کجا بیاره.چطور همچین چیزی ممکنه.؟

    • درود بر شما
     ببینید دوست عزیز، برای شخصی با این شرایطی که فرمودید، امکان اخذ جاب آفر از وب سایت های کاریابی بین المللی مثل سایت معتبر indeed امکان پذیر هست. می توانید با قراردادن رزومه خود در این گونه سایت ها، پیشنهاد از کارفرمایان از نقاط مختلف جهان داشته باشید.

 • سلام خسته نباشید
  من خانومم لیسانس کشاورزی داره و ۳سال سابقه کار در شهرداری یکی از شهرستان های تهران رو داره کارشناس زیبا سازی فضای سبز هستن و طبق تحقیقی که تو سایت کاریابی کانادا کردیم تقاضای کار مرتبط بوده بنده خانومم ۲۷سال سن دارن و خود منم دیپلم مکانیک هستم و سابقه کاری غیر مرتبط دارم (۷سال اپراتور جایگاه سوخت هستم )با سابقه بیمه میخواستم ببینم میتونیم برا خانومم اقدام کنیم برا ویزای کاری باهم البته بریم من ب عنوان همراه
  و خانوم بنده با نمره بالا از دانشگاه قبول شده و زبان انگلیسی متوسط به بالا رو بلدن و در صورت نیاز میتونن مدرک زبان بگیرن
  ممنون میشم راهنمای کنید

  • درود بر شما
   شرایط ایشون برای نیروی کار ماهر کافی نیست اما در صورتی که بتوانند پیشنهاد کاری از کانادا بگیرند امکان مهاجرت از هر دو روش ویزای کاری یا نیروی کار ماهر برای ایشان امکان پذیر می شود.

   • سلام من در دانشگاه کامپیوتر تبریز تحصیل کردم و در رتبه الف کلاس بودم بابا من میتوانم برای تحصیل ب کانادا مهاجرت کنم؟؟؟

    • سلام وقت بخیر،
     من یک شخص نظامى بودم ایامتوانم قبولى دایمى کانادا راحاصل نمایم همرابافامیل خویش،
     درحقیقت زندګى من درخطراست.

     • درود بر شما
      برای اخذ ویزای کاری باید الزاما پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.

    • سلام بر شما
     من ۳۲ سالمه دوتا فرزند پسر ۵و۱ ساله دارم مدرکم کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه پیام نور ارومیه هستش حدود ۲ میلیارد تومان سرمایه دارم اما کار خاصی در مورد رشته‌ام نکردم و شغل فعلیم دکوراسیون داخلی هستش میتونم اقدام کنم برای مهاجرت به کانادا؟

     • درود بر شما
      در صورتیکه پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید ویزای کاری دریافت کنید.

 • سلام وقت بخیر، من لیسانس عکاسی تبلیغاتی و تصویربرداری همچنین تدوین حرفه ای رو دارم، علاوه بر اون خودم و خانومم طراح هستیم، مدرس دانشگاه در حوضه تیزرهای تبلیغاتی مشغول به تدریس میباشم، میخوام ببینم برای ما شرایطی برای مهاجرت وجود داره یا نه ؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • درود بر شما
   ما نیاز داریم تا سایر اطلاعات شما را هم بدانیم. پس لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا همکاران من با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند

 • سلام من ۳۳ سالمه فوق دیپلم برق قدرت و دارای گواهینامه پایه یک ۷ ساله و برق کار ماهر ساختمان و خانمم ۳۲ ساله مهندس عمران از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل سال ۹۰ و معدل ۱۳.۹۰ با سابقه کار ۱۰ ساله مرتبط و یک فرزند یک ساله. آیا شرایط ادامه تحصیل برای خانمم و یا شغل رانندگی سنگین و یا برقکار ساختمان برای خودم هست؟ برای اخذ ویزا کدوممون شرایط بهتری میتونیم داشته باشیم؟از لحاظ هزینه و راحت بودن پروسه.. باتوجه به اینکه پایه زبانمون متوسط رو به بالا و میتونیم به حد نصاب برسونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *